65 tysięcy fanów obejrzy półfinały i finał na Wembley!

Wembley
Wembley PressFocus

Irish Mirror donosi, że rząd brytyjski wraz z UEFA pracuje nad umową, według której w końcowej fazie Euro 2020 na Wembley zasiądzie nawet 65 tysięcy kibiców. W spotkaniach grupowych na londyńskim obiekcie mogło się znaleźć zaledwie 22,5 tysiąca fanów.

  • Półfinały i finał Euro 2020 zostaną rozegrane na stadionie Wembley
  • UEFA i brytyjski rząd pracują nad umową, według której w tych spotkaniach weźmie udział aż 65 tysięcy kibiców
  • W meczach fazy grupowej na londyńskim gigancie mogło się znaleźć zaledwie 22,5 tysiąca fanów

Półfinały i finał Euro 2020 dla 65 tysięcy kibiców!

Według doniesień Irish Mirror, stadion Wembley otworzy swoje podwoje dla 65 tysięcy kibiców chętnych obejrzeć z trybun półfinały oraz finał trwającego Euro 2020. Trwają rozmowy pomiędzy UEFA a brytyjskim rządem w sprawie umowy mogącej to umożliwić.

Londyński obiekt może pomieścić aż 90 tysięcy fanów. W trakcie spotkań fazy grupowej zapełniał się jednak w zaledwie 25% swojej pojemności.

Wembley gościć będzie także dwa spotkania 1/8 finału – w tym starcie Włochów z Austrią. Wówczas na trybunach ma zasiąść 45 tysięcy kibiców.

Zmiana planów

Pierwotnie w trakcie półfinałów również miało zasiadać 45 tysięcy fanów, ale Boris Johnson zmienił swoją decyzję po tym, jak złagodził ograniczenia dotyczące dystansu społecznego. Nie wszystkim decyzja o zwiększeniu pojemności Wembley się podoba. Premier Włoch optował nawet za przeniesieniem wielkiego finału na rzymskie Stadio Olimpico.

Spróbuję zatrzymać rozegranie finału w kraju, w którym liczba infekcji rośnie tak szybko. Jestem za tym, by go przeniesiono – mówił Mario Draghi.

UEFA cieszy się jednak możliwością poluzowania obostrzeń. Osoby uczestniczące w spotkaniach będą musiały przedstawić dowód, że otrzymały dwie dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi albo negatywny wynik testu.

Komentarze