Euro 2020: wyciekła informacja na temat miast współgospodarzy

Euro 2020
Euro 2020 fot. PressFocus

Euro 2020 startuje już 11 czerwca. Tymczasem wciąż nie ma oficjalnego komunikatu, gdzie reprezentacja Polski będzie rozgrywała swoje mecze w trakcie turnieju. Roman Kołtoń z Prawdy Futbolu przedstawił natomiast jaki jest plan, który ma zostać wkrótce zatwierdzony.

Mecze Polaków w Sankt Petersburgu i Sewilli

Euro 2020 w tym roku odbędzie się w 12 miastach współgospodarzy. Wszystko wskazuje na to, że Bilbao i Dublin stracą prawo do organizacji turnieju, ponieważ wymienione miasta nie są w stanie spełnić kryteriów UEFA dotyczących liczby kibiców na trybunach. Mowa o przynajmniej 25 procentach pojemności stadionu.

Tymczasem Roman Kołtoń na łamach jednego z portali społecznościowych przekazał, że podopieczni Paulo Sousy rozegrają dwa starcia w Sankt Petersburgu i jedno w Sewilli. Meczami na rosyjskiej ziemi miałby być starcia kolejno ze Słowacją i Szwecją. Tymczasem z Hiszpanią reprezentacja Polski ma zagrać w stolicy Andaluzji. Odnotujmy, że Biało-czerwoni swoje spotkania na Mistrzostwach Europy rozegrają kolejno: 14.06, 19.06 i 23.06.

Baza reprezentacji Polski w Niemczech?

Warto nadmienić, że nie tylko zmieni się lokalizacja miast, w których Biało-czerwoni będą rozgrywać mecze. Wygląda na to, że zmieni się również baza reprezentacji Polski. Dziennikarz współpracujący z Polsatem Sport ujawnił, że w grę wchodzą miejsca w Niemczech, czyli okolice Hamburga lub Westfalia. Wpływ na to mają mieć czekające polskich piłkarzy podróże na poszczególne spotkania.

Przypomnijmy, że Biało-czerwoni przed Mistrzostwami Europy wezmą udział w zgrupowaniu, które zacznie się 24 maja i będzie miało miejsce w Opalenicy. W jego trakcie polska drużyna rozegra dwa mecze kontrolne. Najpierw we Wrocławiu 1 czerwca reprezentacja Polski zagra z Rosją dowodzoną przez Stanisława Czerczesowa. Z kolei 8 czerwca w Poznaniu rywalem Biało-czerwonych będzie Irlandia. Szeroka kadra reprezentacji Polski ma zostać ogłoszona najpóźniej 16 maja. Tymczasem ostateczna kadra na Euro musi zostać ogłoszona 1 czerwca.

Polska
Słowacja
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 12. maja 2021 13:54.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze