adidas Uniforia - oficjalna piłka Euro 2020 
adidas Uniforia - oficjalna piłka Euro 2020  fot. adidas

Euro 2020 tylko w jednym kraju? Zaskakująca kandydatura!

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) nie ma wątpliwości, że finały Mistrzostw Europy rozegrane zostaną w przyszłym roku. Euro 2020 miało odbyć się latem w 12 różnych krajach, ale z powodu wybuchu pandemii koronawirusa zostało przełożone na 2021 rok. Jak informuje Le Parisien, turniej nie zostanie jednak rozegrany w całej Europie. UEFA skłania się aktualnie do zorganizowania go w jednym kraju.

Czytaj dalej…

Euro 2020 miało być pierwszym finałowym turniejem, który będzie gościł w kilkunastu krajach. Mecze miały być rozgrywane między innymi w Baku czy Sankt Petersburgu. Wszystko jednak wskazuje na to, że Europejska Unia Piłkarska (UEFA) będzie musiała zmienić swoje plany. Według informacji Le Parisien turniej odbędzie się ostatecznie w jednym kraju.

Jak informuje francuski dziennik, jeszcze niedawno UEFA poważnie rozważała zorganizowanie turnieju w Azerbejdżanie, ale aktualnie pomysł ten nie jest brany pod uwagę. Powodem jest oczywiście trwający konflikt wojskowy z Armenią.

Euro 2020 w Rosji?

Aktualnie najpoważniejszym kandydatem do organizacji finałowego turnieju ma być Rosja, a jednym z powodów ma być fakt, że jest bardzo dobrze przygotowana pod względem infrastrukturalnym. Dwa lata temu na rosyjskich boiskach rozegrane zostały bowiem finały mistrzostw świata.

Jednym z argumentów, który ma przemawiać za kandydaturą Rosji wymieniany jest także niski wskaźnik zakażeń na koronawirusa. Światowi eksperci ds. zdrowia kwestionują jednak oficjalne dane dotyczące infekcji i zgonów przekazywane przez Kreml.

Nie ma wątpliwości, że władze Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) czeka podjęcie bardzo trudnej decyzji. Na razie nie komentują oni pojawiających się w mediach doniesień na ten temat.

Komentarze