UEFA zmieni miejsce organizacji Euro? Ceferin nie wyklucza tego

Aleksander Ceferin
Aleksander Ceferin fot. PressFocus

Prezydent UEFA Aleksander Ceferin nie ukrywa tego, że niepokoi go sytuacja związana ze wzrostem zakażeń na COVID-19 w Europie. Niewykluczone zatem, że taki stan rzeczy wpłynie na to, że piłkarskie Mistrzostwa Europy zaplanowane na przyszły rok, ostatecznie odbędą się w jednym kraju.

Czytaj dalej…

Prezydent UEFA Aleksander Ceferin wyraża przekonanie, że Euro na pewno będzie miało miejsce. W każdym razie może odbyć się w nieco innych realiach, niż pierwotnie planowano. Sternik europejskiej central zabrał głos w tej sprawie w programie Noticias Vamos de Movistar.

– Faktem jest, że niepokoi nas sytuacja, która ma aktualnie miejsce w związku z koronawirusem. W każdym razie jesteśmy absolutnie pewni tego, że Euro będzie miało miejsce w 2021 roku – mówił Ceferin.

– Rozważamy różne scenariusze. Mistrzostwa Europy mogą zostać rozegrane ostatecznie w 11, 8, 5, czy jednym kraju – dodał Słoweniec.

Prezydent UEFA zabrał także głos w sprawie VAR-u. Ceferin przedstawił nieszablonowe stanowisko. – VAR pomaga piłce nożnej, ale może jej też zaszkodzić. Nie sądzę, aby doszło do tego, że zrezygnuje się z systemu wideoweryfikacji. W każdym razie jestem zdania, że jest jeszcze nad czym pracować, aby poprawić funkcjonowanie VAR-u – przekonywał 53-latek urodzony w Lublanie.

W kontekście Mistrzostw Europy odnotujmy, że są one zaplanowane na czerwiec – lipiec przyszłego roku. Na dzisiaj plan zakłada rozegranie turnieju w 12 krajach. Mistrzowskiego tytułu bronić będzie Portugalia, która na Euro 2016 w pokonanym polu w finale pozostawiła Francję, wygrywając z Trójkolorowymi po dogrywce po 1:0 po trafieniu Edera.

Komentarze