Dania zdała test przed Euro 2020

Yussuf Poulsen
PressFocus Na zdjęciu: Yussuf Poulsen

W towarzyskim spotkaniu reprezentacja Danii wygrała u siebie z Bośnią i Hercegowiną 2:0 (1:0). Bramki zdobyli w tej konfrontacji Martin Braithwaite i Andreas Cornelius. Dla Danii to już piąty kolejny mecz bez porażki na arenie międzynarodowej.

Duńczycy byli zdecydowanymi faworytami niedzielnego starcia. Początek spotkania potwierdził wskazania bukmacherów. Już w 18. minucie na listę strzelców wpisał się Braithwaite, który z bliska pokonał golkipera Bośni i Hercegowiny po zamieszeniu, jakie zrobiło się w polu karnym gości.

Gospodarze kontrolowali ten mecz. Duńczycy mieli jednak problem ze stwarzaniem sobie bramkowych sytuacji. W czasie pierwszej połowy jeszcze tylko jeden raz oddali celny strzał na bramkę gości. Rywalom ta sztuka nie udała się zaś ani razu…

Dwa pierwsze kwadranse po zmianie stron nie przyniosły zmian w aspekcie przebiegu meczu. Duńczycy mieli zdecydowanie więcej z gry (momentami nawet ponad 70% posiadania piłki). Nie stwarzali sobie jednak groźnych sytuacji. Rywale nie mieli zaś żadnych argumentów po swojej stronie…

Dopiero w 74. minucie podopieczni Kaspera Hjulmanda udokumentowali przewagę na murawie za sprawą trafienia głową Corneliusa. Przy jego bramce asystował mu z narożnika Mathias Jensen. Więcej goli już nie padło i gospodarze zasłużenie triumfowali 2:0.

Warto dodać, że reprezentacja Danii zagra na Euro 2020 z Finlandią, Belgią i Rosją. Graczy Bośni i Hercegowiny na tej imprezie natomiast zabraknie.