Czechy zagrają z Danią w ćwierćfinale Euro 2020

Kasper Dolberg
Kasper Dolberg PressFocus

Reprezentacja Czech to trzeci ćwierćfinalista turnieju finałowego Euro 2020. Poznaliśmy również pierwszą parę 1/4 finału Mistrzostw Europy. Zespól Jaroslava Silhavy’ego, który w niedzielę pokonał 2:0 reprezentację Holandii, o awans do półfinału zagra z Danią.

  • Reprezentacja Czech pokonała 2:0 Holandię w trzecim meczu 1/8 finału Euro 2020 i awansowała do ćwierćfinału
  • Rywalem czeskiego zespołu w ćwierćfinale Euro 2020 będzie reprezentacja Danii
  • Mecz 1/4 finału: Czechy – Dania rozegrany zostanie 3 lipca

Niespodzianka w Budapeszcie

W roli faworyta do meczu 1/8 finału w Budapeszcie przystępowała reprezentacja Holandii, ale rozegrała zdecydowanie najsłabsze spotkanie na tych mistrzostwach. Skuteczna defensywa reprezentacji Czech nie pozwoliła rywalom na zdobycie choćby jednego gola, a w ofensywie drużyna Jaroslava Silhavy’ego wykorzystywała błędy Holendrów. Ostatecznie mecz zakończył się niespodziewaną wygraną 2:0 czeskiego zespołu i jego awansem do najlepszej ósemki turnieju.

Z kim zagrają Czechy w ćwierćfinale Euro 2020?

Reprezentacja Czech poznała już swojego ćwierćfinałowego rywala. W 1/4 finału zmierzy się z reprezentacją Danii, która awans do najlepszej ósemki turnieju wywalczyła w sobotę. Drużyna Kaspera Hjumlanda w meczu rozegranym na Johan Cruyff Arena w Amsterdamie nie dała szans Walii, wysoko wygrywając 4:0.

Ćwierćfinałowy mecz pomiędzy reprezentacjami Czech i Danii rozegrany zostanie w sobotę 3 lipca o godzinie 18:00. Spotkanie odbędzie się na Stadionie Olimpijskim w Baku.

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 3. lipca 2021 17:59.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze