Interwencja VAR dała rzut karny Czechom

Patrik Schick
Patrik Schick Pressfocus

Mało kto spodziewał się, że Chorwaci do przerwy będą przegrywać z Czechami w 2. kolejce grupy D (0:1). Tymczasem na Hampden Park w Glasgow podczas stałego fragmentu gry Patrick Shick został uderzony przez jednego z rywali w twarz, dzięki interwencji VAR, sędzia podyktował rzut karny.

  • Patrick Schick został uderzony w twarz podczas walki o piłkę w polu karnym
  • Początkowo sędzia nakazał grać dalej, jednak asystenci VAR poprosili głównego arbitra o przeanalizowanie całej sytuacji
  • Powtórki wideo ukazały przewinienie, więc Carlos Del Cerro podyktował rzut karny

Patrick Schick z kolejnym golem na Euro 2020

Reprezentacja Czech rozpoczęła Euro 2020 od zwycięstwa nad Szkocją (2:0), a obie bramki strzelił wówczas Patrick Schick.

Natomiast w piątek nadszedł czas na 2. kolejkę fazy grupowej. Niespodziewanie starcie Hampden Park od pierwszych minut dostarczyło nam wielu emocji, a Czesi objęli prowadzenie po rzucie karnym, który został podyktowany, dzięki systemie VAR.

Po dwóch kwadransach doszło do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia z udziałem snajpera Czech. Patrick Schick został uderzony w twarz, jednak z początku sędzia nawet nie drgnął, aby zatrzymać spotkanie i wskazać na wapno. Dopiero po konsultacji z asystentami VAR, Carlos Del Cerro ukarał Lovrena żółtą kartką za nieprzepisowe zagranie łokciem, a Schick bezbłędnie wykorzystał jedenastkę.

Przeczytaj również: Christian Eriksen został wypisany ze szpitala

Komentarze