Bild: Thomas Mueller wróci do reprezentacji

Thomas Muller
Thomas Muller Pressfocus

Po Euro 2020 Joachim Loew przestanie pełnić funkcję trenera reprezentacji Niemiec. Z kolei miesiąc przed turniejem Bild poinformował, że 61-letni szkoleniowiec widziałby ponownie miejsce w kadrze dla Thomasa Muellera. Zawodnik Bayernu Monachium ostatni raz w barwach narodowych zagrał trzy lata temu.

Niemieccy kibice już dawno apelowali o taki ruch

Po słabym występie Niemców podczas pierwszej edycji Ligi Narodów, Joachim Loew zaczął szukać winnych gorszych wyników drużyny narodowej. Wcześniej Orły 61-latka nie awansowały do fazy pucharowej na mundialu w Rosji. W konsekwencji Thomas Mueller wraz z Jerome Boatengiem i Matsem Hummelsem zostali odprawieni z kwitkiem.

Apele o powrót Muellera stały się jeszcze silniejsze w zeszłym roku, kiedy ofensywny pomocnik został kluczowym piłkarzem Bayernu pod wodzą Hansiego Flicka. Wówczas Bawarczycy wygrali Bundesligę, Puchar Niemiec i Ligę Mistrzów.

Według dziennikarzy Bild, Loew rozmawiał już zawodnikiem i zasygnalizował, że chce go sprowadzić z powrotem do reprezentacji. Dotychczas ani Mueller, ani selekcjoner nie skomentowali tej sprawy.

Za chwilę poznamy oficjalne składy reprezentacji na Euro

Lada dzień selekcjonerzy reprezentacji biorących udział na Euro będą ogłaszać powołania. Loew poda swój skład 19 maja. Co ciekawe władze FIFA pozwoliły trenerom na wysłanie zaproszeń na kadrę, aż 26 zawodnikom. W konsekwencji poszerzono limit o trzech graczy więcej niż zwykle.

Natomiast Euro 2020 wystartuje 11 czerwca, podczas gdy Niemcy rozpoczną kampanię cztery dni później, rywalizując przeciwko Francji.

Francja
Niemcy
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 15. czerwca 2021 20:59.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze