Xherdan Shaqiri zapisał się w historii. Niesamowity wyczyn

Xherdan Shaqiri jest pierwszym europejskim piłkarzem, który strzelił przynajmniej jednego gola w sześciu ostatnich turniejach międzynarodowych (Euro lub Mundial) - przekazał portal statystyczny Squawka. Cristiano Ronaldo depcze jednak Szwajcarowi po piętach.

Xherdan Shaqiri
Obserwuj nas w
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Xherdan Shaqiri

Xherdan Shaqiri przeszedł do historii. Wielkie osiągnięcie

Spotkanie Szkocji ze Szwajcarią zamknęło środową rywalizację na mistrzostwach Europy 2024. Mecz, którego ozdobą była fantastyczna bramka Xherdana Shaqiriego, zakończył się wynikiem 1:1. 32-letni ofensywny pomocnik uderzył nie do obrony, a dzięki temu trafieniu zapisał się w historii futbolu. Skrzydłowy został bowiem pierwszym europejskim piłkarzem, który strzelił przynajmniej jednego gola w sześciu ostatnich turniejach rangi mistrzowskiej – Euro 2024, Mundial 2022, Euro 2020, Mundial 2018, Euro 2016 oraz Mundial 2014.

Osiągnięcie 123-krotnego reprezentanta Szwajcarii na trwającym turnieju może pobić Cristiano Ronaldo, który co prawda przynajmniej raz trafiał do siatki w dziesięciu poprzednich imprezach międzynarodowych, ale na mistrzostwach Europy w Niemczech jeszcze nie pokonał bramkarza. Dlatego w tej statystyce póki co portugalską legendę przewyższa Xherdan Shaqiri, który od wielu lat stanowi o sile drużyny Helwetów.

Bardzo doświadczony zawodnik od 2022 roku występuje w Chicago Fire i mimo przeprowadzki do Major League Soccer, nadal otrzymuje powołania do drużyny narodowej. Jak widać, Murat Yakin nie mylił się wystawiając dzisiaj byłego piłkarza Liverpoolu w podstawowym składzie swojego zespołu.

Komentarze