Wiadomo, ile zarobi Marciniak na Euro 2024. Sześciocyfrowa kwota

Szymon Marciniak w finale Euro 2024 będzie arbitrem technicznym. Portal Sport.pl wyliczył, ile łącznie sędzia z Polski zarobi za pracę na turnieju. Wyliczenia wskazały kwotę 106,5 tysiąca złotych.

Szymon Marciniak
Obserwuj nas w
dpa picture alliance / Alamy Na zdjęciu: Szymon Marciniak

Szymon Marciniak zarobi aż 106,5 tysiąca złotych na Euro 2024

Szymon Marciniak decyzją UEFA nie poprowadzi finałowego meczu Mistrzostw Europy 2024. Europejska federacja na decydujące spotkanie wyznaczyła zaledwie 35-letniego Francuza. Starcie pomiędzy Hiszpanią i Anglią poprowadzi Francois Letexier. Urodzony w Płocku arbiter będzie pracował w finale w innej, ale dobrze mu znanej roli. UEFA wyznaczyła go jako arbitra technicznego, tak samo jak przy okazji meczu Hiszpania – Niemcy w ćwierćfinale turnieju.

Do tej pory Marciniak poza ćwierćfinałową rywalizacją pracował również przy dwóch innych meczach. Jako sędzia główny prowadził rywalizację Rumunii z Belgią w fazie grupowej oraz Szwajcarii z Włochami w 1/8 finału. Mimo zaledwie czterech spotkań (łącznie z finałem) 43-latek może liczyć na godziwą zapłatę. Z wyliczeń portalu Sport.pl wynika, że Szymon Marciniak zarobi na Euro 2024 25 tysięcy euro, czyli ok. 106,5 tysiąca złotych.

Bezpośrednio po fazie grupowej Mistrzostw Europy 2024 pisaliśmy o tym, jak wyglądają zarobki arbitrów na turnieju. Na kwotę, która wpłynie na konto Szymona Marciniaka, składa się pięć tysięcy euro za mecz w fazie grupowej oraz dziesięć tysięcy euro za spotkanie w fazie pucharowej. Praca w roli arbitra technicznego to zarobek rzędu 5 tysięcy euro w fazie pucharowej.

Finałowe spotkanie Euro 2024 HiszpaniaAnglia odbędzie się w niedzielę (14 lipca). Początek meczu na Olympiastadion w Berlinie o godzinie 21:00.

Komentarze