Były szef polskich sędziów o Marciniaku. “Finał mu się należał”

UEFA nie wyznaczyła Szymona Marciniaka do poprowadzenia finału mistrzostw Europy 2024. Zbigniew Przesmycki, który był szefem polskich sędziów, zagregował w rozmowie z portalem "WP Sportowe Fakty" odnośnie pominięcia naszego arbitra.

Szymon Marciniak
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Szymon Marciniak

Przesmycki o Marciniaku: Jest świetnym ambasadorem Polski w świecie

Niedzielny finał HiszpaniaAnglia na Euro 2024, który zostanie rozegrany na Stadionie Olimpijskim w Berlinie poprowadzi Francuz Francois Letexier. Jednym z faworytów do sędziowania meczu był Szymon Marciniak, ale UEFA zdecydowała inaczej.

Zbigniew Przesmycki podkreślił w serwisie, że “WP Sportowe Fakty”, że choć Marciniak jest jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym sędzią na świecie, to nie może on być wyznaczany do prowadzenia każdego finału. Jego zdaniem taka sytuacja mogłaby negatywnie wpłynąć na wizerunek UEFA.

Wybór UEFA nie oznacza, że Marciniak był słaby podczas Euro 2024. Wręcz przeciwnie – był znakomity i finał mu się należał – dodał. Gdyby to Francja awansowała do wielkiego finału, to szanse Polaka z pewności, by urosły.

Były szef sędziów zaznaczył, by decyzji o nieprzydzieleniu Marciniaka do finału nie postrzegać negatywnie. – Ma bardzo mocną pozycję, o czym świadczy to, że został na Euro 2024 do samego końca. Możemy być z niego dumni. Nie umniejszamy mu niczego. Jest świetnym ambasadorem Polski w świecie – zakończył. Finał Euro 2024 odbędzie się w najbliższą niedzielę (14 lipca) o godzinie 21:00.

Komentarze