Wiadomo, kto poprowadzi finał Euro 2024. Co z Marciniakiem?

UEFA zadecydowała o obsadzie sędziowskiej finału Euro 2024. Spotkanie Anglia - Hiszpania poprowadzi Francuz François Letexier. Szymon Marciniak będzie sędzią technicznym.

Szymon Marciniak
Obserwuj nas w
fot. Soccer Images / Alamy Na zdjęciu: Szymon Marciniak

Marciniak w obsadzie sędziowskiej na finał Euro 2024

Szymon Marciniak pozostawał jednym z głównych kandydatów do poprowadzenia finału mistrzostw Europy w Niemczech. Wiele zależało od wyniku reprezentacji Francji, bowiem faworyzowany François Letexier nie mógłby sędziować finału, gdyby jego kraj się w nim znalazł. Porażka Trójkolorowych w półfinałowej rywalizacji z Hiszpanią rozstrzygnęła jednak sprawę.

Rozjemcą niedzielnego meczu Anglia – Hiszpania będzie właśnie francuski arbiter. Nie oznacza to jednak, że Szymon Marciniak jedzie do domu, bowiem także znalazł się w obsadzie. UEFA zadecydowała, że Polak będzie sędzią technicznym.

Bilans Marciniaka na Euro 2024 zatrzymał się więc na dwóch, jeśli chodzi o samodzielnie poprowadzone mecze. Sędziował w spotkaniu fazy grupowej między Belgią a Rumunią, a także w 1/8 finału, kiedy to Szwajcaria sensacyjnie wyeliminowała Włochów.

Tym razem UEFA nie wyróżniła Marciniaka do prowadzenia najważniejszego meczu turnieju. Ostatnie lata są jednak dla polskiego arbitra niezwykle udane. Warto pamiętać, że sędziował finał mistrzostw świata w Katarze oraz finał Ligi Mistrzów pomiędzy Manchesterem City a Interem Mediolan.

Komentarze