Tak ma wyglądać kadra Polski na Euro 2024! Probierz zrezygnował z głośnego nazwiska

Michał Probierz w środę ok. godziny 19 ma ogłosić kadrę reprezentacji Polski na Euro 2024. Portal Meczyki.pl poinformował o wszystkich nazwiskach, które znajdą się na liście.

Michał Probierz
Obserwuj nas w
dpa picture alliance / Alamy Na zdjęciu: Michał Probierz

Probierz zrezygnował z Casha, postawił na 19-letniego debiutanta

Reprezentacja Polski za niespełna trzy tygodnie zagra pierwszy mecz podczas Mistrzostw Europy 2024. Zanim biało-czerwoni wylecą do Niemiec, selekcjoner naszej kadry Michał Probierz ogłosi listę 28 zawodników, którzy stawią się na zgrupowaniu w Warszawie. Portal Meczyki.pl poinformował, o tym, którzy piłkarze otrzymają powołanie na zbliżający się turniej. Według dziennikarza Tomasza Włodarczyka w kadrze zabraknie miejsca dla Matty’ego Casha. Natomiast po raz pierwszy na zgrupowanie seniorskiej kadry przyleci pomocnik Bologni – Kacper Urbański. Ponadto dodatkowym bramkarzem z Ekstraklasy, który pomoże w treningach będzie Oliwer Zych z Puszczy Niepołomice.

POLECAMY TAKŻE

28-osobowa kadra reprezentacji Polski na Euro 2024 wg. informacji portalu Meczyki.pl:

Bramkarze: Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski, Marcin Bułka, Oliwer Zych (dodatkowo tylko do pomocy w treningu)

Obrońcy: Jakub Kiwior, Paweł Bochniewicz, Paweł Dawidowicz, Bartosz Salamon, Jan Bednarek, Sebastian Walukiewicz, Bartosz Bereszyński

Wahadłowi: Nicola Zalewski, Tymoteusz Puchacz, Przemysław Frankowski, Michał Skóraś

Pomocnicy: Bartosz Slisz, Taras Romanczuk, Damian Szymański, Jakub Piotrowski, Jakub Moder, Piotr Zieliński, Sebastian Szymański, Kacper Urbański, Kamil Grosicki

Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Adam Buksa, Karol Świderski, Krzysztof Piątek

Reprezentacja Polski podczas zgrupowania w Warszawie, które wystartuje 2 czerwca, rozegra dwa mecze kontrolne. Rywalami biało-czerwonych na Stadionie Narodowym będzie Ukraina (7 czerwca) oraz Turcja (10 czerwca). Na Euro zagramy w grupie D, gdzie naszymi rywalami w walce o awans będą reprezentację Holandii, Austrii oraz Francji. Do fazy pucharowej awansują dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz 4 najlepsze zespoły z 3. miejsca. Na ostatnim Euro 2020 nasza kadra prowadzona przez Paulo Sousę odpadła na etapie fazy grupowej. Największym sukcesem Polaków podczas Mistrzostw Europy był ćwierćfinał w 2016 roku za kadencji Adama Nawałki.

Komentarze