Reprezentacja Szkocji z wyjątkowym wyczynem na Euro 2024

Reprezentacja Szkocji otrzymała lekcje piłki nożnej od Niemców w meczu pierwszej kolejki fazy grupowej Euro 2024. Wyspiarze zaliczyli natomiast ciekawe osiągnięcie.

Piłkarze reprezentacji Szkocji
Obserwuj nas w
fot. Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Piłkarze reprezentacji Szkocji

Reprezentacja Szkocji z golem, ale bez celnego strzału

Reprezentacja Szkocji nie była postrzegana za jednego z faworytów do wygrania mistrzostw Europy. Niemniej występ wyspiarzy w starciu przeciwko Niemcom był zdecydowanie poniżej krytyki. Ekipa Stephena Clarke’a przegrała różnicą czterech trafień (1:5), zdobywając jednak bramkę.

POLECAMY TAKŻE

Gol dla Szkotów padł w 87. minucie, gdy samobójczym trafieniem wyróżnił Antonio Rudiger. Rywale Die Mannschaft dokonali zatem niezwykłej rzeczy, bo nie oddali nawet jednego celnego strzału, a zdobyli bramkę. Na dodatek wyspiarze mieli wynik 0,00 według modelu xG, czyli sumy prawdopodobieństwa szans na strzelenie gola.

Finalnie po piątkowym starciu ekipa Juliana Nagelsmanna jest liderem grupy A z trzema punktami. Kolejne spotkanie w terminarzu w grupie odbędzie się w sobotę z udziałem Węgrów i Szwajcarów. Potyczka z udziałem obu ekip odbędzie się w Kolonii na Cologne Stadium. Rywalizacja zacznie się o godzinie 15:00.

Piątkowe starcie z udziałem Niemców i Szkotów był dla tych ekip pierwszym od 2015 roku. Wówczas obie drużyny mierzyły się ze sobą w ramach eliminacji do mistrzostw Europy w 2016 roku. W tym spotkaniu lepsi byli gracze Die Mannschaft, wygrywając w ramach ósmej kolejki 3:2. Wcześniej obie ekipy grały ze sobą w pierwszej kolejce, gdy Niemcy wygrali 2:1.

Czytaj więcej: Mecz otwarcia Euro 2024 bez niespodzianki, Niemcy postraszyli rywali [WIDEO]

Komentarze