Pomocnik zgłasza akces na Euro. “Jestem gotowy”

Kacper Urbański w tym sezonie ligi włoskiej rozegrał ponad 900 minut. Teraz mówi, że jest gotowy na powołanie do reprezentacji Polski, która wkrótce rozpocznie przygotowania do Euro 2024.

Kacper Urbański
Obserwuj nas w
Franco Romano / Alamy Na zdjęciu: Kacper Urbański

Urbański powinien dostać szansę?

Za nieco ponad miesiąc odbędzie się pierwszy mecz reprezentacji Polski na Euro 2024. Wyzwanie, jakie czeka podopiecznych Michała Probierza nie jest duże, ale wręcz ogromne. Trafiliśmy bowiem do “grupy śmierci” z Austrią, Francją oraz Holandią. Można więc stwierdzić, że każdy zdobyty podczas tego turnieju punkt będzie dla nas ogromną zdobyczą. Niemniej trzeba się do tych zmagań optymalnie przygotować oraz dobrać odpowiednią kadrę.

POLECAMY TAKŻE

W kwestii powołań z pewnością będzie sporo dyskusji, bowiem personalia przed tak wielkim turniejem zawsze wzbudzają emocje. Jak na razie nie wiadomo, czy Michał Probierz zamierza zaskoczyć kadrą na turniej w Niemczech, ale wiadomo, że będzie miał większe pole manewru. Dzięki decyzji UEFA, selekcjonerzy będą mogli teraz powołać 26, a nie 23 piłkarzy. Być może w tym gronie znajdzie się także Kacper Urbański. Pomocnik Bolonii w tym sezonie rozegrał ponad 20 spotkań w Serie A i z pewnością jest w bliższym lub dalszym kręgu zainteresowań sztabu reprezentacji Polski. 19-latek jednak sam zgłasza już gotowość do gry w kadrze.

Grałem na takich stadionach jak San Siro i Olimpico, w trudnych meczach. Czuję się gotowy na reprezentację. Ale nawet jeśli nie zostanę powołany to będę robił wszystko, żeby tam się znaleźć w przyszłości – powiedział w programie “Moc Futbolu” na antenie “Kanału Sportowego”.

Czytaj więcej: Borek przejechał się po piłkarzu Lecha! “Ten gówniarz tego nie rozumie”

Komentarze