Yamal zapisał się na kartach historii. Pobił rekord Kozłowskiego

Lamine Yamal wybiegnie w podstawowym składzie reprezentacji Hiszpanii na mecz z Chorwacją w EURO 2024. Tym samym piłkarz Barcelony pobił rekord Kacpra Kozłowskiego i został najmłodszym zawodnikiem w historii mistrzostw Europy, który pojawił się na placu gry.

Lamine Yamal
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Lamine Yamal

Lamine Yamal najmłodszym piłkarzem w historii EURO

Prawie równo trzy lata temu byliśmy świadkami wspaniałej historii. Kacper Kozłowski został najmłodszym piłkarzem w historii, który pojawił się na boisku na mistrzostwach Europy. Wówczas reprezentacja Polski mierzyła się z Hiszpanią (1:1). Wychowanek Pogoni Szczecin, mając 17 lat i 246 dni, spędził na placu gry 35 minut.

POLECAMY TAKŻE

Rekord Kacpra Kozłowskiego został właśnie pobity podczas EURO 2024. Nowym najmłodszym piłkarzem w historii mistrzostw Europy został Lamine Yamal. Zawodnik Barcelony został desygnowany do gry w wyjściowym składzie reprezentacji Hiszpanii na mecz z Chorwacją. Piłkarz „Dumy Katalonii” obecnie ma 16 lat i 338 dni.

Zobacz również: Terminarz EURO 2024

Luis De La Fuente nie bał się postawić na Lamine Yamala w spotkaniu z Chorwacją. Zawodnik Barcelony spisał się na tyle dobrze, że zobaczyliśmy go także w wyjściowej jedenastce na mecz z Włochami. Warto zaznaczyć, że Hiszpanie znajdują się w trudnej grupie i będą musieli sporo się natrudzić, aby znaleźć się w kolejnej fazie turnieju. Oprócz zespołu Zlatko Dalicia, w grupie B są jeszcze wspomniani Włosi i Albania.

Wracając do Lamine Yamala. 16-latek udowodnił swoją wartość w minionym sezonie klubowym. Zawodnik Barcelony rozegrał 50 spotkań, w których strzelił siedem goli oraz zaliczył 10 asyst. Portal „Transfermarkt” wycenia Hiszpana na 90 milionów euro.

Sprawdź także: Polska – Holandia: kibic Lecha znowu to zrobił, tym razem tuż przed meczem Euro 2024

Komentarze