Kroos z wybitnym występem na Euro 2024. Ogłosił zakończenie kariery i robi takie rzeczy

Reprezentacja Niemiec pokonała Szkocję (5:1) w meczu 1. kolejki fazy grupowej Euro 2024. Tymczasem dziennikarz Fabrizio Romano zauważył, że wybitne zawody rozegrał toni Kroos.

Toni Kroos
Obserwuj nas w
fot. Eibner-Pressefoto / Alamy Na zdjęciu: Toni Kroos

Toni Kroos przemówił świetną grą w meczu Niemcy – Szkocja

Reprezentacja Niemiec wykonała pierwszy krok w piątkowy wieczór w drodze po spektakularny sukces. Nie jest tajemnicą, że Die Mannschaft celują w zwycięstwo mistrzostw Europy na swojej ziemi. W rywalizacji przeciwko Szkocji świetną partię rozegrał Toni Kroos, do czego odniósł się na platformie X dziennikarz Fabrizio Romano.

POLECAMY TAKŻE

Nagroda dla zawodnika spotkania trafiła po ostatnim gwizdku sędziego do Jamala Musiali. W każdym razie udany, a może nawet bardzo udany występ z wyspiarzami zaliczył pomocnik Realu. Kroos miał 108 kontaktów z piłką. Zanotował łącznie 102 podania, z których 101 było celnych. Na dodatek Kroos wyróżnił się ośmioma długimi podaniami, które zawsze trafiały od nadawcy do odbiorcy. Był pod tym względem bezbłędny.

Ciekawostką jest też, że wybitny niemiecki pomocnik miał więcej kontaktów z piłką niż wszyscy szkoccy zawodnicy występujący w środku pola. Kroos na takim poziomie jest jako gracz, który przed Euro 2024 wrócił do drużyny narodowej. Świetne statystyki zaliczył w momencie, gdy wiadomo, że trwające mistrzostwa Europy będą ostatnia piłkarską imprezą w karierze zawodnika.

Kroos ogłosił 21 maja decyzję, że po turnieju w Niemczech zakończy piłkarską karierę, Tym samym aktualnie 34-latek przeżywa swoje ostatnie chwile jako zawodowy piłkarz.

W następnym swoim meczu w terminarzu Euro 2024 Niemcy zagrają ze Szwajcarią.

Czytaj więcej: Reprezentacja Szkocji z wyjątkowym wyczynem na Euro 2024

Komentarze