Jude Bellingham zapisał się w historii. Duże osiągnięcie

Jude Bellingham właśnie stał się pierwszym europejskim piłkarzem, który zagrał w trzech wielkich międzynarodowych turniejach przed ukończeniem 21. roku życia - podaje portal statystyczny Opta.

Jude Bellingham
Obserwuj nas w
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Jude Bellingham

Jude Bellingham przeszedł do historii. Zagrał w trzech turniejach

Reprezentacja Anglii w niedzielę wieczorem rozegrała swój pierwszy mecz na mistrzostwach Europy 2024. Synowie Albionu nie zachwycili, ale skromnie pokonali Serbię 1:0 w dzisiejszym pojedynku.

Autorem gola dla zespołu prowadzonego przez Garetha Southgate’a był Jude Bellingham. 20-latek oprócz tego wpisał się do historii jako pierwszy europejski piłkarz, który zagrał w trzech wielkich międzynarodowych turniejach przed ukończeniem 21. roku życia – podaje portal statystyczny “Opta”.

Gwiazdor Realu Madryt, który wcześniej miał okazję wystąpić także na mistrzostwach świata 2022 oraz Euro 2020, obecnie ma 20 lat i 353 dni. Jude Bellingham rozegrał znakomity sezon w barwach Królewskich, a jego bilans w minionej kampanii to 42 spotkania, 23 bramki i 13 asyst.

Ofensywny pomocnik poprowadził hiszpański klub do triumfu w La Lidze oraz Lidze Mistrzów. 29-krotny reprezentant Anglii znakomicie rozpoczął również mistrzostwa Europy, a dobra postawa na trwającym turnieju w Niemczech może znacznie przybliżyć go do zdobycia Złotej Piłki.

W grupie C oprócz Anglików oraz Serbów znajdują się także Duńczycy i Słoweńcy, których starcie zakończyło się remisem 1:1. Na bramkę Christiana Eriksena odpowiedział Erik Janża.

Komentarze