Jan Bednarek nie ma wątpliwości. “Będziemy silną drużyną”

Reprezentacja Polski pokonała Turcję 3:1 w ostatnim meczu towarzyskim przed startem Euro 2024. Jan Bednarek zaraz po ostatnim gwizdku udzielił wywiadu Kacprowi Tomczykowi z TVP Sport.

Jan Bednarek
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Jan Bednarek

Jan Bednarek: Uważam, że jesteśmy gotowi na mistrzostwa Europy

Reprezentacja Polski po wygranej z Ukrainą (3:1), poradziła sobie również z Turcją (2:1) i na Euro 2024 do Niemiec pojedzie po dwóch przekonujących zwycięstwach w meczach kontrolnych. Jan Bednarek po ostatnim gwizdku stanął przed kamerą “TVP Sport” i udzielił Kacprowi Tomczykowi wywiadu na gorąco po dzisiejszym spotkaniu. 28-letni środkowy obrońca uważa, że Biało-Czerwoni są gotowi na mistrzostwa Europy, a poza tym defensor wypowiedział się na temat problemów zdrowotnych Karola Świderskiego oraz Roberta Lewandowskiego.

Dwa zwycięstwa w meczach towarzyskich przed startem Euro mentalnie znaczą bardzo wiele. To były dla nas wartościowe sprawdziany z jakościowymi przeciwnikami. Było widać, że zarówno Ukraińcy, jak i Turcy bardzo dobrze operują piłką. Myślę, że było wiele wartościowych momentów pod względem mentalnym w tych spotkaniach. W drugiej połowie dzisiejszego meczu mieliśmy trudne chwile, ale potrafiliśmy się podnieść po straconym golu i ostatecznie przechyliliśmy szalę na swoją korzyść – powiedział Jan Bednarek po ostatnim gwizdku.

POLECAMY TAKŻE

Uważam, że jesteśmy gotowi na mistrzostwa Europy. Z pokorą podchodzimy do tego turnieju. Wiemy, co mamy grać. Wiemy, jak mamy grać. Jesteśmy przekonani, że będziemy silną drużyną na Euro – dodał obrońca Southampton.

Kontuzje? Robert Lewandowski i Karol Świderski poczuli dyskomfort. Myślę, że w tym wszystkim jest też trochę prewencji. Lewy poczuł “dwójkę”, ale mamy nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Wiadomo, jakim jest profesjonalistą, tak że na pewno doskonale zna swój organizm. Robert oczywiście zdawał sobie sprawę, że był to tylko mecz towarzyski i dlatego nie warto ryzykować – zakończył podstawowy stoper reprezentacji Polski.

Komentarze