Hiszpania poważnie osłabiona w półfinale Euro 2024. Zabraknie czterech gwiazd

Reprezentacja Hiszpanii po zaciętym boju awansowała do półfinału Euro 2024, dzięki wygranej z Niemcami po dogrywce. La Roja przystąpi do kolejnego spotkania na turnieju poważnie osłabiona ze względu na zawieszenia za kartki i kontuzje.

Dani Carvajal obejrzał żółtą kartkę
Obserwuj nas w
PA Images / Alamy Na zdjęciu: Dani Carvajal obejrzał żółtą kartkę

Pedri, Carvajal, Morata i Le Normand nie zagrają w półfinale

Reprezentacja Hiszpanii rozgrywa znakomite mistrzostwa Europy. W ćwierćfinale miała jednak sporo problemów z Niemcami. Zespół Luisa de la Fuente objął prowadzenie w drugiej połowie spotkania po bramce Olmo, ale tuż przed końcem do wyrównania doprowadził Wirtz. W dogrywce to Niemcy prezentowali się znacznie lepiej, ale ostatecznie Hiszpanie przesądzili o losach meczu dzięki bramce Merino w 119. minucie.

POLECAMY TAKŻE

Ten mecz jednak sporo kosztował La Roye. W półfinale na pewno nie zobaczymy Pedriego. Zawodnik FC Barcelony po faulu Toniego Kroosa nie był w stanie kontynuować gry i już w 8. minucie opuścił boisko. Według pierwszych prognoz będzie pauzował od trzech do sześciu tygodni. Na Euro 2024 już nie wystąpi, co jest wielką stratą dla Hiszpanów.

Ale to nie jedyne osłabienie reprezentacji Hiszpanii w półfinale, bowiem za kartki będzie zawieszonych aż trzech kluczowych zawodników. W meczu z Niemcami żółte kartki obejrzeli Le Normand, Alvaro Morata oraz Dani Carvajal. Ten ostatni nawet nie dokończył piątkowego starcia, ponieważ w samej końcówce dogrywki został napomniany po raz drugi i musiał opuścić boisko.

Tym samym w meczu półfinałowym reprezentacja Hiszpanii będzie musiała radzić sobie bez czterech podstawowych piłkarzy: Pedriego, Carvajala, Moraty i Le Normanda. Mimo to, La Roya ma w swoim składzie wielu klasowych zawodników, a Luis de la Fuente będzie miał kim ich zastąpić. Dani Olmo, który zmienił Pedriego w starciu z Niemcami zdobył jedną z bramek decydujących o awansie do półfinału.

Zobacz również: Kroos powinien wylecieć z boiska w hicie Euro 2024. Arbiter był łaskawy [WIDEO]

Komentarze