Reprezentant Hiszpanii kontuzjowany. Znamy wstępną diagnozę

Według Javiego Miguela z dziennika "AS", kontuzja Pedriego jest na tyle poważna, że zakończył Euro 2024 meczem przeciwko Niemcom. Hiszpan doznał urazu kolana i potrzebuje minimum trzech tygodni rekonwalescencji.

Pedri i Luis de la Fuente
Obserwuj nas w
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Pedri i Luis de la Fuente

Pedri z urazem kolana

Reprezentacja Hiszpanii w piątek grała w Niemcami w ćwierćfinale Euro 2024. Boisko już w 8. minucie z urazem opuścił Pedri. Ostre wejście Toniego Kroosa w nogi piłkarza Barcelony nie zostało ocenione choćby na żółtą kartkę. Pomocnik został zastąpiony przez Daniego Olmo, który w drugiej odsłonie strzelił gola.

POLECAMY TAKŻE

Z pewnością kontuzja Pedriego jest poważnym ciosem dla reprezentacji Hiszpanii, jak i Barcelony, która przygotowuje się do nowego sezonu pod wodzą trenera Hansiego Flicka. Według najnowszych informacji podanych przez Javiego Miguela, Hiszpan doznał skręceniu więzadła w lewym kolanie.

Z kolei kataloński “Sport” twierdzi, że uraz nie jest na tyle poważny, by wymagał operacji. To oznacza, że dłuższa przerwa jest mało prawdopodobna. Jednak wiele zależy od szczegółowych badań, które zostaną wykonane w najbliższym czasie.

Hiszpanie zdołali ostatecznie awansować w dramatycznych okolicznościach do półfinału Euro 2024. Decydująca bramka Mikela Merino padła w 119. minucie.

Komentarze