Grecja – Hiszpania: jeden gol w Atenach

Rodri
PressFocus Na zdjęciu: Rodri

W spotkaniu eliminacyjnym do Mistrzostw Świata w Katarze reprezentacja Grecji przegrała u siebie z Hiszpanią 0:1 (0:1). Dzięki tej wiktorii podopieczni Luisa Enrique awansowali na pierwszą lokatę (16 oczek). W ostatnim spotkaniu tych kwalifikacji kadrze Hiszpanii wystarczy remis ze Szwedami, aby utrzymać pierwsze miejsce i wywalczyć bezpośredni awans.

• Szwedzi – najgroźniejsi rywale Hiszpanii w walce o pierwsze miejsce – niespodziewanie przegrali z Gruzinami 0:2
  • Hiszpanie objęli prowadzenie w spotkaniu z Grekami po golu Pablo Sarabii z karnego. Ten wynik utrzymał się do końca potyczki
  • Grecy nie mają już szans nawet na zajęcie drugiego miejsca

Ważne trzy oczka dla reprezentacji Hiszpanii

Grecy zaskoczyli Hiszpanów w 21. minucie. Trafienie Georgiosa Masourasa nie zostało jednak uznane z powodu spalonego. Niedługo potem to podopieczni Enrique objęli jednobramkowe prowadzenie. Wszystko dzięki trafieniu Sarabii, który wykorzystał rzut karny.

Po pół godzinie gry mogło być 2:0 dla reprezentacji z Półwyspu Iberyjskiego. W dobrej sytuacji znalazł się Alvaro Morata, ale tym razem na posterunku był Odysseas Vlachodimos, który odbił piłkę do boku.

Do końca tej części gry wynik spotkania w Atenach nie uległ zmianie i to goście byli bliżej zainkasowania kluczowych dla siebie trzech oczek.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy toczył się pod dyktando przyjezdnych. Hiszpanie mieli większy procent posiadania piłki, ale nie przełożyło się to nawet na jeden celny strzał na bramkę Vlachodimosa.

Obraz gry nie zmieniał się. W drugiej połowie nie zobaczyliśmy… ani jednego celnego strzału. Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ zatem zmianie i goście skromnie triumfowali 1:0.