Szkocja w końcu zatrzymana, Morata kluczowy dla Hiszpanii

Hiszpania pokonała Szkocję 2:0 w meczu eliminacji EURO 2024. Bramki dla gospodarzy zdobywali w tym spotkaniu Morata oraz Sancet.

Alvaro Morata
IMAGO / Antonio Pozo Na zdjęciu: Alvaro Morata
  • Morata i Sancet strzelcami goli dla Hiszpanii
  • Hiszpanie zachowali szanse na pierwsze miejsce w grupie
  • Pierwsze potknięcie Szkotów w eliminacjach EURO 2024

Pierwsza porażka Szkocji w eliminacjach

Szkocja jest rewelacją eliminacji EURO 2024 i z pięcioma wygranymi prowadzi w tabeli grupy A. Szkoci już w marcu pokonali Hiszpanię 2:0, ale tym razem to La Roya była zdecydowanym faworytem.

Hiszpanie już od pierwszych minut przejęli pełną kontrolę nad tym pojedynkiem. Gospodarze stwarzali sobie mnóstwo sytuacji, ale byli wyjątkowo niedokładni i nieskuteczni. To przełożyło się na tylko jeden celny strzał. Goście ograniczyli się jedynie do głębokiej defensywy i ani razu nie zagrozili bramce strzeżonej przez Simona. Ostatecznie pierwsze 45. minut zakończyło się bezbramkowym remisem.

W drugiej części gry Szkocja dość nieoczekiwanie zaskoczyła Hiszpanów i trafiła do siatki. Jednak gol McTominaya po interwencji VAR nie został uznany z powodu faulu. Tymczasem La Roya kontynuowała swoją ofensywną grę, która przyniosła efekt dopiero w 74. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Alvaro Morata. W końcówce meczu wynik spotkania ustalił Sancet podwyższając na 2:0. Szkocja poniosła pierwszą porażkę w tych eliminacjach.