Zachwycający gol przesądza o wygranej Lecha [WIDEO]

Radosław Murawski zdobył kapitalną bramkę sprzed pola karnego. Trafienie to przesądziło o sobotnim zwycięstwie Lecha Poznań w meczu Ekstraklasy z Zagłębiem Lubin.

Radosław Murawski
IMAGO / Mikolaj Barbanell Na zdjęciu: Radosław Murawski
  • Lech Poznań pokonał Zagłębie 2:0
  • Okrasą meczu był gol Murawskiego
  • Wcześniej do siatki trafił Szymczak

Przekonująca wygrana Lecha Poznań

Udany był powrót na ławkę szkoleniową Mariusza Rumaka. Mimo nieobecności takich piłkarzy jak Kristoffer Velde i Mikael Ishak gospodarze sięgnęli po wygraną, zachowując przy tym czyste konto.

Wynik po błędzie defensywy gości już w 4. minucie otworzył Filip Szymczak. Lech, nie licząc kilku ataków gości, kontrolował wydarzenia na boisku.

Okrasą meczu był natomiast gol na 2:0 strzelony w 72. minucie przez Radosława Murawskiego. Zawodnik Lecha huknął sprzed pola karnego i nie dał żadnych szans bramkarzowi rywali.

Lech za sprawą tej wygranej wrócił na trzecie miejsce w tabeli Ekstraklasy, wyprzedzając Legię Warszawa. Poznaniacy tracą pięć punktów do lidera z Wrocławia. Śląsk zagra swój mecz w niedzielę.