Velde show w Poznaniu. Lech śle rywala na deski [WIDEO]

Lech Poznań w dwie minuty sprawił, że kibice na stadionie wpadli w euforię. W roli głównej wystąpił Kristoffer Velde, który rozgrywa świetny mecz z Cracovią.

Kristoffer Velde
PressFocus Na zdjęciu: Kristoffer Velde
  • Kristoffer Velde zaimponował kibicom w Poznaniu
  • Norweg wyjątkowo błysnął formą nie w Lidze Konferencji, a w Ekstraklasie
  • Skrzydłowy przyczynił się mocno do tego, że Lech strzelił Cracovii dwa gole w krótkim odstępie czasu

Cracovia oszołomiona w Poznaniu. Bezlitosny Lech

Lech w Ekstraklasie nie wygrał o 8 kwietnia, gdy przed własną publicznością pokonał Wartę 2:0. Taki sam wynik miał miejsce w meczu z Cracovią, jeszcze przed upływem pół godziny gry.

Pierwszą bramka dla Lecha padła po tym, jak Karol Niemczycki wykopał piłkę z własnej szesnastki. Po zagraniu bramkarza Cracovii piłkę przejęli poznaniacy, którzy wyprowadzili akcję bramkową. Artur Sobiech wykonał podanie, a do siatki trafił Kristoffer Velde, Norweg minął golkipera i trafił do pustej siatki.

Kilkadziesiąt sekund później Velde wcielił się w rolę asystenta. Wykonał on rewelacyjne długie podanie do Filipa Marchwińskiego, a ten posłał strzał obok bramkarza Cracovii. Przyjezdni w 24. minucie przegrywali już 0:2.