Ukraiński klub będzie grał na stadionie Ekstraklasowicza

Piast Gliwice oficjalnie poinformował, że Polissia Żytomierz rozegra swoje mecze eliminacji do Ligi Konferencji Europy na Stadionie Miejskim im. Piotra Wieczorka.

Piłka Ekstraklasy
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Piłka Ekstraklasy

Polissia Żytomierz będzie grała na stadionie Piasta Gliwice

Polissia Żytomierz to 5. drużyna ligi ukraińskiej. Drużyna wywalczyła awans do Ligi Konferencji Europy i jasne było, że spotkania tych rozgrywek będą musiały się odbyć poza granicami kraju.

POLECAMY TAKŻE

Pierwszym kandydatem był Ortalyk Tsentralnyi Stadion, mieszczący się w Ałmatach w Kazachstanie. Jest to obiekt, który był wykorzystywany przez Polissię w ramach rozgrywek ligowych. Natomiast w europejskich pucharach drużyna wystąpi w Gliwicach na na Stadionie Miejskim im. Piotra Wieczorka.

– Stadion Miejski im. Piotra Wieczorka jest na co dzień siedzibą Piasta, ale w najbliższym okresie będą tutaj rozgrywane mecze w ramach eliminacji europejskich pucharów. Naszym głównym zadaniem będzie przygotowanie obiektu i wsparcie przedstawicieli Polissii Żytomierz w dniach meczowych. Cieszymy się, że będziemy mogli pomóc – powiedział Marcin Szeliga, p.o. Prezesa Zarządu Piasta Gliwice.

“Piast Gliwice podpisał umowę z Polissią Żytomierz na udostępnienie Stadionu Miejskiego im. Piotra Wieczorka w Gliwicach na najbliższe rozgrywki Ligi Konferencji UEFA. Ukraiński zespół zagra w eliminacjach i rozpocznie je od 2. rundy, w której ich rywalem będzie NK Olimpija Lublana. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w Słowenii (25.07), a drugi w Gliwicach (01.08)” – czytamy w komunikacie klubu.

Czytaj dalej: Ogromne zamieszanie na Euro 2024! Uczestnik grozi wycofaniem się z turnieju

Komentarze