Stal Mielec z cennymi punktami, świetna akcja Gerstensteina [WIDEO]

Stal Mielec pokonała Radomiaka Radom 2:0 w meczu otwierającym rywalizację w 6. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Ozdobą tego spotkania była akcja Łukasza Gerstensteina.

Łukasz Gerstenstein
PressFocus Na zdjęciu: Łukasz Gerstenstein
  • Stal Mielec zdobyła cenne trzy punkty w pojedynku z Radomiakiem Radom
  • Biało-Niebiescy wygrali 2:0 z Zielonymi po bramkach Berta Esselinka i Łukasza Gerstensteina
  • Szczególnej urody był drugi gol strzelony przez drużynę Kamila Kieresia

Stal Mielec lepsza od Radomiaka Radom

Stal Mielec dopisała do swojego dorobku trzy punkty po zwycięstwie 2:0 nad Radomiakiem Radom w spotkaniu w ramach 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Biało-Niebiescy objęli prowadzenie już w 22. minucie, kiedy to Bert Esselink uderzeniem głową wykończył znakomite dośrodkowanie z rzutu wolnego zaadresowane przez Krystiana Getingera.

Gospodarze w doliczonym czasie gry pierwszej połowy zdołali podwyższyć prowadzenie, a bramka Łukasza Gerstensteina okazała się ozdobą piątkowego pojedynku. 18-letni prawy pomocnik rozpoczął kontrę, prowadził piłkę przez kilkadziesiąt metrów i sam wymierzył sprawiedliwość pokonując Alberta Posiadałę.

Do ostatniego gwizdka sędziego wynik nie uległ już zmianie, a więc komplet oczek zgarnęła Stal Mielec.

Stal Mielec – Radomiak Radom 2:0 (2:0)

1:0 Bert Esselink 22′

2:0 Łukasz Gerstenstein 45+6′