Raków – Płock: cztery bramki Gutkovskisa do przerwy [WIDEO]

Vladislavs Gutkovskis
PressFocus Na zdjęciu: Vladislavs Gutkovskis

Po pierwszej połowie Raków Częstochowa prowadzi z Wisłą Płock 4:1. Wszystkie gole dla wicemistrzów kraju zdobył Vladislavs Gutkovskis.

• Częstochowianie już po siedmiu minutach prowadzili 2:0. Obie bramki zdobył napastnik Rakowa
  • Łotysz podwyższył na 3:0 z rzutu karnego
  • To nie koniec. Gutkovskis wpisał się bowiem na listę strzelców jeszcze jeden raz

Kapitalny mecz Łotysza i cztery gole w 37 minut

Raków Częstochowa kapitalnie rozpoczął mecz z Wisłą Płock. Już w trzeciej minucie Patryk Kun posłał dokładne dośrodkowanie, które na gola pięknym strzałem głową zamienił Gutkovskis.

Gospodarze poszli za ciosem. Tym razem Łotysz przytomnie zachował się w zamieszaniu pod bramką Nafciarzy i z bliska pokonał Krzysztofa Kamińskiego.

Trzecia bramka dla wicemistrzów kraju padła po karnym. Jakub Rzeźniczak faulował Gutkovskisa, a Łotysz nie pomylił się z „jedenastki”.

W 40. minucie było 4:0. Piłka trafiła do Gutkovskisa, a ten obrócił się i zdołał umieścić futbolówkę w siatce Nafciarzy.

Gości jak na razie stać było tylko na trafienie honorowe. W doliczonym czasie gry Vladana Kovacevicia pokonał Davo.

Do przerwy zawodnicy z Częstochowy prowadzą 4:1 i są na dobrej drodze do zanotowania kolejnego ligowego zwycięstwa.