Legia wróciła na fotel lidera, piękny gol Rosołka [WIDEO]

Augustyniak i Rosołek
PressFocus Na zdjęciu: Augustyniak i Rosołek

Legia Warszawa pokonała Wartę Poznań (1:0) w meczu 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Jedyną bramkę zdobył w pięknym stylu Maciej Rosołek. Dzięki zgarnięciu kompletu punktów Wojskowi wrócili na fotel lidera.

• Legia Warszawa pokonała u siebie Wartę Poznań (1:0)
  • Jedyną, piękną bramkę, strzelił Maciej Rosołek
  • Legioniści powrócili na fotel lidera, gdzie zostaną co najmniej do poniedziałku

Legia skromnie, acz pewnie pokonała Wartę i znów jest liderem

Legia Warszawa zdawała sobie sprawę, że jeśli w sobotnim meczu pokona Wartę Poznań, powróci na pierwsze miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Mimo tego gospodarze nie ruszyli od pierwszego gwizdka na rywala, tylko spokojnie budowali swoje akcje. Dopięli swego dopiero w 23. minucie. Yuri Ribeiro szukał dośrodkowaniem partnera, ale obrońca gości zdołał wybić futbolówkę. Ta trafiła pod nogi Macieja Rosołka, a 21-latek bez zastanowienia huknął z woleja, zapewniając Wojskowym prowadzenie.

Jeszcze przed przerwą zespół ze stolicy mógł zapewnić sobie komfortowy wynik 2:0. Bartosz Slisz odnalazł ładnym podaniem Ernesta Muciego. Albańczyk stanął przed niemal stuprocentową okazją, ale przegrał pojedynek z Adrianem Lisem.

Po zmianie stron najaktywniejszym graczem po stronie Wojskowych był Carlitos. W 52. minucie Hiszpan szukał gola przewrotką, a chwilę później ładnie zakręcił Dawidem Szymonowiczem, ale jego strzał minął jednak słupek bramki Warty. Kolejną niezłą okazją gospodarzy był rzut wolny z 66. minuty. Uderzenie Josue okazało się jednak delikatnie niecelne.

Legia nie zachwyciła, ale zrobiła swoje. Wypunktowała poznaniaków i nie musiała drżeć o wynik. Skromne zwycięstwo zapewnia Wojskowym fotel lidera. Warszawiacy będą na nim zasiadać co najmniej do poniedziałku, gdy Raków Częstochowa podejmie u siebie Miedź Legnica.