Samobój zadecydował w derbach Pomorza, coraz trudniejsza sytuacja Lechii [WIDEO]

Lechia Gdańsk przegrała u siebie z Pogonią Szczecin. Gospodarze mieli kilka niezłych okazji, ale żadnej z nich nie wykorzystali, z kolei w końcówce do własnej siatki trafił Joel Abu Hanna. Przez to ich sytuacja w tabeli staje się coraz bardziej skomplikowana.

Dante Stipica
PressFocus Na zdjęciu: Dante Stipica
  • Lechia Gdańsk przegrała u siebie z Pogonią Szczecin (0:1) po trafieniu samobójczym Joela Abu Hanny
  • Tym samym seria meczów bez zwycięstwa w wykonaniu gospodarzy przedłużyła się do czterech
  • Lechiści tracą pięć do pierwszej bezpiecznej lokaty w tabeli

Lechia nie wykorzystała swoich okazji, Pogoń górą w derbach Pomorza

Obu stronom powinno zależeć, by wygrać derby Pomorza. Lechia Gdańsk wciąż znajduje się w strefie spadkowej, zaś Pogoń Szczecin nadal może celować w awans do strefy europejskich pucharów. Niestety, w pierwszej połowie nie oglądaliśmy wielu dogodnych okazji. Pierwszy groźny strzał oddał w 25. minucie Wahan Biczachczian, ale później lepiej już prezentowali się Lechiści. Tuż przed przerwą strzał Bassekou Diabate głową z bliska obronił Dante Stipica. Po zmianie stron bramkarz Pogoni miał znacznie więcej pracy. Chorwat nie dał się pokonać rodakowi, Mario Maloce, a także Joelowi Abu Hannie. Wygrał też kolejny pojedynek z Diabate.

Wytrwałość golkipera dała wymierne efekty. W 83. minucie Kamil Grosicki zdawał się mieć dość indolencji kolegów. Ruszył w rajd i zagrał w pole bramkowe, a tam niefortunnie zainterweniował Abu Hanna, który skierował piłkę do własnej siatki.

Ostatecznie o wyniku derbów Pomorza zadecydował gol samobójczy. Lechiści nie wykorzystali swoich szans, a ich sytuacja w tabeli robi się coraz poważniejsza. Obecnie tracą już pięć punktów do pierwszego bezpiecznego miejsca.