Znamy pierwszego spadkowicza z Ekstraklasy! Jest czego żałować [WIDEO]

Miedź Legnica oficjalnie straciła matematyczne szanse na utrzymanie w Ekstraklasie. Beniaminka w 30. kolejce pogrążyła Cracovia (1:1).

Piłkarze Cracovii
PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Cracovii
  • Dwa gole padły w poniedziałkowym meczu Ekstraklasy
  • Cracovia zremisowała z Miedzią 1:1
  • Spotkanie to przypieczętowało spadek beniaminka do pierwszej ligi

Mecz dwóch niezadowolonych w Krakowie

Cracovia w domowym meczu z Miedzią nie potrafiła do przerwy oddać celnego strzału. Miedź nie imponowała formą, ale była skuteczna w doliczonym czasie gry. Maxime Dominguez posłał precyzyjne podanie, a indywidualny rajd na gola zamienił Dawid Drachał.

Miedź przed upływem gry powinna prowadzić 2:0. Angelo Henriquez w świetnej sytuacji nie potrafił jednak oddać choćby celnego strzału. To zemściło się w 69. minucie, gdy Evgen Konoplyanka na raty pokonał bramkarza gości. Finalnie Cracovia zremisowała 1:1 i sprawiła, że Miedź straciła matematyczne szanse na utrzymanie w lidze. Krakowianie nie przybliżyli się zaś mocno do europejskich pucharów.