Wisła Kraków zdobywcą Fortuna Pucharu Polski! Pogoń wypuściła trofeum z rąk

Wisła Kraków w dramatycznych okolicznościach wygrała 2:1 z Pogonią Szczecin. Biała Gwiazda tym samym zdobyła Puchar Polski. Dziękujemy za udział w relacji "na żywo" z tego spotkania.

Angel Baena i Leonardo Koutris
PressFocus Na zdjęciu: Angel Baena i Leonardo Koutris

Pogoń – Wisła na żywo

Tradycyjnie już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie rozegrany zostanie finał Pucharu Polski. Tym razem prawo gry w nim uzyskały Pogoń Szczecin i Wisła Kraków. Portowcy stoją przed historyczną szansą, bowiem w swojej historii nie zdobyli żadnego trofeum. Tymczasem Wisła będzie chciała udowodnić, że trofeum może trafić do zespołu, który nie gra aktualnie w Ekstraklasie. Dla obu drużyn to jednocześnie szansa na wywalczenie przepustki do gry w europejskich pucharach w przyszłym sezonie.

Koniec meczu! Wisła Kraków zdobywcą Pucharu Polski w sezonie 2023/2024!!!

120′ – Nokaut Colleya

Colley przyjął potężny strzał w polu karnym prosto na głowę. Na szczęście wszystko z nim wporządu.

Analiza VAR! Możliwy karny dla Pogoni

Sędzia nie dopatrzył się przewinienia. Gramy dalej.

117′ – Gogół zmarnował stuprocentową okazję

Wisła Kraków ruszyła z groźnym kontratakiem, ale ostatecznie po strzale Gogóla fantastycznie interweniował Cojocaru.

115′ – Ping pong w polu karnym

Ogromne zamieszanie pod bramką Wisły. Piłka odbijała się od jednego do drugiego piłkarza. Ostatecznie strzał Grosickiego przeleciał obok bramki.

113′ – strzał z rzutu wolnego trafia w mur

Bichakhchyan oddał strzał ze stojącej piłki z bliskiej odległości, ale futbolówka zahaczyła o mur Wisły. Piłka wyszła na rzut rożny, który nie przyniósł zagrożenia.

111′ – Zahović blisko zdobycia gola

Luka Zahović miał okazję do wyrównania wyniki, lecz jego strzał wyłapał bramkarz Wisły.

107′ – Groźny strzał Bichakhchyana

Ormianin zdecydował się na strzał z dystansu, aczkolwiek bramkarz, choć nie bez problemów złapał piłkę.

106′ – Zmiana w Pogoni

Luka Zahovic wchodzi w miejsce Leonardo Koutrisa.

Początek drugiej części dogrywki!

Pogoń Szczecin jak Atletico Madryt

Koniec pierwszej połowy dogrywki! Wisła 2:1 Pogoń

Gol Rodado na 2:1 [WIDEO]

W piłce wszystko szybko się zmienia…

101′ – Nieudane rzut wolny Pogoni

Pogoń miała dogodną okazję do wyrównania, lecz dośrodkowanie nie przyniosło zagrożenia. Ulvestad próbował sięgnąć piłki, aczkolwiek był dobrze powstrzymywany.

Uniwersum polskiego futbolu

99′ – Nieudana akcja Michała Żyro

Michał Żyro przegrał walkę o piłkę z obrońcami Pogoni. Portowcy oddalili niebezpieczeństwo od własnej bramki.

Reakcja ławki Pogoni na bramkę Wisły [WIDEO]

94′ – Koncert Wisły trwa. Rodado strzela na 2:1

Angel Rodado wykorzystał sytuację sam na sam i pewnie pokonał bramkarza rywali.

Gol w ostatniej akcji meczu [WIDEO]

Początek dogrywki

Bramka uznana. Wisła Kraków doprowadziła do dogrywki. Koniec drugiej połowy

Wielkie emocje w ostatnich minutach meczu. Satrustegui trafia do bramki w ostatniej akcji meczu. Bramka po analizie VAR została uznana. Na Stadionie Narodowym czeka nas dogrywka.

90+12′ – Nerwowe minuty dla fanów białej Gwiazdy. Trwa analiza VAR

90+10′ – Gooooool dla Wisły!

92′ – Żółta kartka dla Urygi i Koulourisa

Sędzia dolicza aż 7 minut

90′ – Interwencja meczu! Malec bohaterem

Mariusz Malec zaliczył fantastyczną interwencję przy strzale Romana Goku. Obrońca uratował Pogoń przed stratą bramki.

Komentarz do akcji bramkowej

Gol Pogoni na 1:0 [WIDEO]

86′ – Wymuszona zmiana w Pogoni

Benedikt Zech pojawił się na boisku w miejsce kontuzjowanego Gorgona. Wcześniej w Wiśle plac gry opuścił Duda, a jego miejsce zajął Gogol.

83′ – Wahlqvist ratuje Pogoń

Wisła zaatakowała rywali, lecz dośrodkowania w pole karnym w ostatniej chwili wybił szwedzki obrońca. Gdyby nie on mógłby paść gol, bowiem za jego plecami czyhał już Michał Żyro.

82′ – Przyborek opuszcza boisko

Miejsce Przyborka na murawie zajmie Wędrychowski.

Niepotrzebne zachowanie piłkarzy Pogoni

77′ – Zmiana w Wiśle

Michał Żyro i Roman Goku na boisku. Murawę opuścili Sobczak oraz Alfaro.

75′ – Gooool dla Pogoni! Koulouris strzelcem bramki! Pogoń 1:0 Wisła

Paradoks Wisły

69′ – Podwójna zmiana w Wiśle

Boisko opuszczają Jaroch i Baena. W ich miejsce wbiegli na boisko Eneko oraz Villar.

68′ – Ofiarna interwencja Jarocha

Jaroch po raz kolejny króluje w polu karnym. Obrońca Wisły zatrzymał groźną akcję Portowców.

Oprawa kibiców Wisły Kraków

63′ – Jaroch ratuje Wisłę

Grosicki oddał strzał w światło bramki, lecz Bartosz Jaroch skutecznie zablokował jego próbę.

Posiadanie piłki: 53%-47% na korzyść Wisły Kraków

60′ – Wisła utrzymuje piłkę pod bramką rywala

Wiślacy dwukrotnie próbowali szczęścia z rzutu rożnego. Ostatecznie nie znaleźli drogi do bramki pilnowanej przez Cojocaru.

Piękne sceny na Narodowym

57′ – Zmiana w Pogoni

Gamboa opuszcza boisko. W jego miejsce Bichakhchyan.

53′ – Przyborek na raty

Przyborek zdecydował się na strzał, lecz został on zablokowany. Druga próba piłkarza skończyła się takim samym rezultatem.

Jarosław Królewski podziękował kibicom Białej Gwiazdy

50′ – Wisła zagroziła bramce Pogoni

Wisła próbowała przeprowadzić groźną akcję lewą flanką, lecz dośrodkowanie Alfaro zostało przejęte przez obronę Portowców.

47′ – Optymistyczny strzał Baeny

Baena chciał spróbować strzału z dystansu, aczkolwiek piłka po jego próbie wylądowała na trybunach.

Początek drugiej połowy meczu

Spektakl na trybunach

Fortuna Puchar Polski jak SuperBowl w USA?

Pierwsza połowa na korzyść Wisły

Koniec pierwszej połowy meczu

45′ – Koulouris nie sięgnął piłki

Grecki napastnik był blisko, żeby dotknąć piłki po zagraniu kolegi, lecz zabrakło mu 20-25 cm, aby sięgnąć piłkę i skierować ją do bramki.

44′ – Grosicki dąży do zdobycia bramki

Grosicki tym razem strzałem z prawej nogi próbował pokonać bramkarza. Próba piłkarza Pogoni nie przyniosła jednak zamierzonej korzyści.

Idealne podsumowanie pierwszej połowy

41′ – Słupek Sobczaka

Szymon Sobczak uderzył głową w polu karnym, lecz piłka odbiła się od bramkarza i trafiła w słupek.

40′ – Jaroch upomniany żółtą kartką

Nieważne kto wygra. Zwycięzca napisze piękną historię

36′ – To mógł być gol…

Pogoń miała ogromną szansę na zdobycie gola, lecz ostatecznie zagrożenie zażegnął obrońca Wisły wybijając piłkę na kolejny już rzut rożny.

35′ – Ciekawa akcja Pogoni

Pogoń rozegrała świetną akcję, ale ostatecznie nie zagroziła bramce rywala. Portowcy ostatecznie otrzymali rzut rożny.

Grosicki? Pan piłkarz

32′ – Carbo ze strzałem na bramkę

Carbo spróbował szczęścia, lecz jego strzał był zbyt lekki. Piłkę bez problemów złapał Cojacaru.

Reprezentant Polski na trybunach Stadionu Narodowego

28′ – Ależ pech Wisły

Angel Rodado oddał strzał z pola karnego w światło bramki, lecz futbolówkę przed linią bramkową wybił obrońca Pogoni.

25′ – Groźne dośrodkowanie Pogoni

Kamil Grosicki posłał mocne dośrodkowanie w pole karne, lecz nie znalazł tam żadnego ze swoich kolegów. Wisła spokojnie zażegnała niebezpieczeństwa.

Przed meczem nie zabrakło odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego

22′ – Rzut rożny dla Wisły

Rodado nabił Mariusza Malca przy linii końcowej i Wisła otrzymała stały fragment gry.

19′ – Gamboa z żółtą kartką

Nieprzepisowe zagranie Portugalczyka. Arbiter sięgnął do kieszeni i wyciągnął kartkę.

18′ – Kolejny strzał Grosickiego

Grosicki napędza ataki Pogoni. Strzał skrzydłowego zatrzymał się jednak na pierwszym z obrońców.

Stadion Narodowy w końcu żyje meczem

15′ – Grosicki widoczny od początku

Kamil Grosicki zdecydował się na strzał z okolic 15 metra od bramki, lecz piłka poleciała z dala od bramki.

14′ – Próba Ulvestada zatrzymana

Ulvestad próbował wrzucić piłkę w pole karne z bocznego sektora boiska, lecz obrońca Wisły dobrze interweniował.

11′ – Zatrzymana kontra Wisły

Wiślacy wyszli z kontrą, lecz w ostatniej chwili atak podopiecznych Alberta Rude został przerwany przez obrońcę Pogoni.

8′ – Wisła naciska

Wisła od początku meczu mocno naciska rywali. Kolejną szansę na zdobycie bramki miał jeden z piłkarzy Białej Gwiazdy, lecz jego strzał głową zatrzymał bramkarz.

6′ – Ajj Sobczak blisko efektownej bramki

Sobczak chciał sprytnie pokonać bramkarza i uderzył piłkę piętką tyłem do bramki. Futbolówka przeleciała jednak obok słupka.

5′ – Blisko samobója

Grosicki próbował zagrać piłkę w głąb pola karnego, lecz piłkę zablokował obrońca Wisły, który prawie skierował futbolówkę do własnej bramki. Pogoń otrzymała rzut rożny.

Oprawy na trybunach TOP

2′ – Pogoń odpowiedziała na atak Wisły

Portowcy nie pozostali dłużni rywalom i odpowiedzieli groźną akcją. Po zamieszaniu w polu karnym ostatecznie strzał Grosickiego przeleciał daleko od bramki.

1′ – Rzut rożny dla Wisły Kraków

Wisła chciała zaskoczyć rywala i szybko zaatakowała bramkę rywala. Korner dla Białej Gwiazdy jednak nie przyniósł zagrożenia bramki rywala.

Początek meczu! Pogoń i Wisła walczą o triumf w Fortuna Pucharze Polski

Mecz poprowadzi sędzia Tomasz Kwiatkowski.

15:55 – Nie to, co na meczach reprezentacji…

15:50 – Coraz bliżej godziny 0. Początek meczu o 16:00

15:42 – Duet komentatorski

Spotkanie prosto ze Stadionu Narodowego na antenie Polsatu Sport skomentuje duet Bożydar Iwanow i Maciej Żurawski.

15:40 – 20 minut do meczu. Frekwencja na Stadionie Narodowym dopisała

15:33 – Angel Rodado kluczem do sukcesu?

15:31 – Wszystko albo nic

15:28 – Zawodnicy wybiegli na murawę stadionu

15:23 – Nie tylko piłkarze się rozgrzewają. Kibice Białej Gwiazdy gotowi na mecz

15:16 – Albert Rude czy Jens Gustafsson?

15:11 – 70. edycja Fortuna Pucharu Polski

Kto sięgnie po historyczny triumf w 70. edycji Pucharu Polski? Warto zaznaczyć, że pierwszą edycję wygrała Wisła Kraków, która ma szanse powtórzyć swoje osiągnięcie po 70-ciu latach.

15:07 – Stadion Narodowy nie będzie pusty

Mimo docierających od rana informacji kibice zarówno Wisły, jak i Pogoni będą obecni na trybunach Stadionu Narodowego. Zero spięć pomiędzy fanami obu drużyn.

15:02 – Wyjściowa jedenastka Wisły Kraków

15:01 – Gustafsson wybrał skład. Jedenastka Pogoni Szczecin

15:00 – Dla kogo Puchar Polski?

Już o godzinie 16:00 na Stadionie Narodowym w Warszawie rozegrany zostanie finałowy mecz Pucharu Polski. Pogoń Szczecin zmierzy się w nim z pierwszoligową Wisłą Kraków.