Bundesliga: Bayern górą w klasyku, niezwykły wyczyn Schicka – podsumowanie 14. kolejki

Patrik Schick
PressFocus Na zdjęciu: Patrik Schick

W sobotę rozegrano aż sześć spotkań 14. kolejki Bundesligi. Najważniejszym z nich był Der Klassiker, w którym Bayern pokonał Borussię Dortmund 3:2. Z kolei Bayer Leverkusen przejechał się po Greuther Fuerth (7:1), a Patrik Schick strzelił cztery gole w jednej połowie. Prezentujemy wyniki i strzelców ostatnich meczów.

Bayern lepszy w Der Klassiker, Bayer zdemolował Greuther Fuerth, popis Schicka

14. kolejka Bundesligi obfituje w gole. W sobotnich spotkaniach padło ich sporo, a punktem kulminacyjnym dnia był Der Klassiker.

Mainz bez większych problemów pokonał u siebie Wolfsburg aż 3:0. Arminia Bielefeld podzieliła się z kolei punktami z FC Koeln. Bayer Leverkusen kontynuuje zaś fantastyczną formę. Aptekarze pokonali Greuther Fuerth aż 7:1, a cztery bramki w drugiej połowie strzelił Patrik Schick. Nie brakowało goli także w pojedynku Augsburga z Bochum, zakończonym zwycięstwem gości 3:2. W takim samym stosunku bramek Hoffenheim poradził sobie z Eintrachtem Frankfurt. Najważniejsze spotkanie wieczoru, czyli mecz Borussii Dortmund z Bayernem Monachium nie zawiodło. Bawarczycy wygrali 3:2, a dublet ustrzelił niezawodny Robert Lewandowski.