Niedziela w Bundeslidze: dwa gole we Frankfurcie, pogrom w Bochum, faworyt nie miał litości!

Leroy Sane
PressFocus Na zdjęciu: Leroy Sane

Wyniki 3. kolejki Bundesligi. Eintracht Frankfurt zremisował na swoim terenie z FC Koeln 1:1. W drugiej niedzielnej potyczce Bayern Monachium zdecydowanie ograł na wyjeździe Bochum 7:0. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców goli.

Brak przełamania po stronie Eintrachtu, Bawarczycy idą jak burza

Eintracht Frankfurt grał z FC Koeln. Orły wyszły na prowadzenie w 72. minucie. Wydawało się, że gospodarze z Frankfurtu po raz pierwszy w tym sezonie zanotują zwycięstwo. Finalnie tak się jednak nie stało, ponieważ dziesięć minut potem do wyrównania doprowadził sprytnym strzałem z woleja 20-letni Jan Thielmann. Ostatecznie wynik już się nie zmienił. Gospodarze pozostają bez wiktorii w tej kampanii, a goście są wciąż niepokonani.

Bayern Monachium rywalizował na wyjeździe z Bochum. Zdecydowanymi faworytami spotkania byli goście, w składzie których znalazł się między innymi Sadio Mane. To jednak nie Senegalczyk, a Leroy Sane rozpoczął strzelanie w tej potyczce. Gospodarze nie otrząsnęli się po tej stracie, a Bawarczycy już zdobywali kolejne gole. Ostatecznie mistrzowie Niemiec pewnie zwyciężyli aż 7:0. To trzecie zwycięstwo Bayernu w tej kampanii. Monachijczycy mają komplet oczek i znakomity bilans brakowy (15:1). Jacek Góralski (Bochum) pojawił się na murawie w 68. minucie.

Wyniki 3. kolejki

Frankfurt – Koeln 1:1 (0:0)

Dajči Kamada (72′) – Jan Thielmann (82′)

Bochum – Bayern 0:7 (0:4)

Leroy Sane (4′), Matthijs de Ligt (25′), Kinglsley Coman (33′), Sadio Mane (42′, 60′ – karny), Cristian Gamboa (69′ – gol samobójczy), Serge Gnabry (76′)