Bezradna Borussia Dortmund, Wilki odwróciły losy meczu

Gracze Freiburga
PressFocus Na zdjęciu: Gracze Freiburga

W Bundeslidze SC Freiburg nieoczekiwanie wygrał z Borussią Dortmund 2:1 (1:0). W innych meczach tej kolejki triumfowali też zawodnicy VfL Wolfsburg (chociaż przegrywali 0:1 z Herthą Berlin) i VfL Bochum. Po jednym punkcie zdobyli zaś piłkarze Eintrachtu Frankfurt, Augsburga, Greuther Fuerth i Arminii Bielefeld.

SC Freiburg – Borussia Dortmund 2:1

SC Freiburg objęło prowadzenie w meczu z Borussią Dortmund w szóstej minucie. Wtedy to pięknie z wolnego przymierzył Vincenzo Grifo. Goście mogli wyrównać jeszcze w pierwszej połowie. Dwie dobre okazje miał Jude Bellingham, ale najpierw zmarnował sytuację sam na sam, a potem trafił w słupek.

Bramkę na 2:0 dla gospodarzy zdobył Roland Sallai, który wykorzystał ładne zgranie Lucasa Hoelera. Dortmundczycy odpowiedzieli w 59. minucie. Wówczas własnego bramkarza niefortunnym zagraniem pokonał Yannik Keitel. Goście nie byli jednak w stanie doprowadzić do stanu 2:2 i nieoczekiwanie przegrali we Fryburgu.

Eintracht Frankfurt – FC Augsburg 0:0

Do przerwy w meczu Eintracht FrankfurtFC Augsburg nie było ani jednej bramki. Orły miały najlepszą sytuację w 38. minucie. Jens Hauge został jednak zatrzymany przez skutecznie interweniującego Rafała Gikiewicza.

Dziesięć minut po zmianie stron polski golkiper znowu był górą. Tym razem Gikiewicz poradził sobie z uderzeniem Filipa Kosticia. Ostatecznie wynik spotkania się nie zmienił i oba kluby zdobyły po oczku.

Poza Gikiewiczem w szeregach Augsburga całe spotkanie rozegrał Robert Gumny.

Greuther Fuerth – Arminia Bielefeld 1:1

Greuther Fuerth przegrywało z Arminią Bielefeld 0:1 po bramce Fabiana Klosa, który wykorzystał dośrodkowanie z głębi pola i popisał się precyzyjnym uderzeniem głową. Gospodarze wyrównali zaraz po przerwie, bo rzut karny pewnie wykorzystał Branimir Hrgota.

W 68. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartkę zobaczył Alessandro Schoepf i od tego momentu Arminia Bielefeld musiała sobie radzić w dziesięciu. Gospodarze nie byli jednak w stanie przechylić szali wiktorii na swoją korzyść i finalnie spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Hertha Berlin – VfL Wolfsburg 1:2

Hertha Berlin remisowała do przerwy z VfL Wolfsburg 0:0. Goście mogli wyjść na prowadzenie po kwadransie, ale Wout Weghorst nie był w stanie pokonać w niezłej sytuacji golkipera konkurentów.

Na pierwsze trafienie czekaliśmy do 60. minuty. Wówczas karnego nie zmarnował Dodi Lukebakio. Goście wyrównali kwadrans potem. Xaver Schlager zagrał na prawo do Bote Baku, a ten pokonał bramkarza rywali strzałem w krotki róg. Decydująca o losach konfrontacji akcja miała miejsce w 88. minucie. Josip Brekalo krótko podał do lepiej ustawionego kolegi, a pięknie przymierzył Lukas Nmecha, który tym samym dał Wilkom trzy punkty.

Krzysztof Piątek (Hertha Berlin) i Bartosz Białek (VfL Wolfsburg) są kontuzjowani.

VfL Bochum – FSV Mainz 2:0

Spotkanie VfL BochumFSV Mainz rozpoczęło się zdecydowanie lepiej dla gospodarzy, którzy prowadzili od 22. minuty po bramce Gerrita Holtmanna. Asystę przy jego trafieniu zanotował Simon Zoller.

Po jedenastu minutach drugiej połowy było 2:0. Zoller wypatrzył w polu karnym Sebastiana Poltera, który celnie uderzył obok słupka. Więcej bramek nie zobaczyliśmy i gospodarze pokonali rywali z Moguncji 2:0.