Wirtualny żużel

Jeżeli chcesz spróbować czegoś nowego, to sporty wirtualne, a konkretnie wirtualny żużel może być dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem. Zobacz na czym to polega i sam sobie odpowiedź na pytanie, czy wchodzisz do gry.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin | Aktualizacja 23/11/2020

Sekcja sportów wirtualnych:
Zakłady na sporty wirtualnePiłka nożna
KoszykówkaWyścigi konne
Wyścigi psówWyścigi samochodowe
ŻużelTenis

Co to jest wirtualny żużel?

Na początek wyjaśnimy to, czym są sporty wirtualne. Odpowiedź na to pytanie będzie kluczem do poznania, czym jest wirtualny żużel. Sporty wirtualne przez wielu początkujących adeptów zakładów bukmacherskich mylone są z esportem. Od razu utnijmy wszelkie spekulacje. Sporty wirtualne do esportu mają się tak, jak piernik do wiatraka, czyli nijak. Same wirtualne sporty to komputerowe symulacje realnych dyscyplin sportowych. Zaś esport to gry elektroniczne, w których rywalizują gracze z krwi i kości. No dobra, to już mamy załatwione. Przejdźmy teraz do meritum.

Wirtualny żużel to jeden ze sportów wirtualnych, dostępnych w legalnych zakładach bukmacherskich. Na czym on polega? Odpowiedź na to pytanie jest dużo prostsza, niż mogłoby Ci się wydawać. Wirtualny speedway to dokładnie taka sama rozrywka, jak na torach żużlowych. Panują tu takie same zasady. Zawodnicy mają do pokonania cztery okrążenia po owalnym torze. Pierwsze miejsce punktowane jest za trzy. Drugi na mecie otrzymuje dwa punkty, trzeci zawodnik jeden.

Ten który dojedzie jako ostatni zgarnia przysłowiową śliwkę, czyli zero punktów. W wirtualnym żużlu usłyszysz warkot rozgrzanych do czerwoności silników. Wszystko dzieje się w komputerowej scenerii, w której dopracowane zostały nawet symulacje wyścigów. Tak, byś dostrzegał jak najmniej różnic, pomiędzy prawdziwymi zawodami żużlowymi, a wirtualną grą. Oczywiście, nie będziemy okłamywać, że na stronie bukmachera poczujesz zapach metanolu, czy emocje, jak na stadionie. Nie, nie. Aczkolwiek bez trudu znajdziesz tu dość sporą namiastkę czarnego sportu. Gwarantuje ją także komentator, który dostępny jest w najlepszych zakładach bukmacherskich. Opisuje on na żywo przebieg każdego biegu.

Jak obstawiać wirtualny żużel?

wirtualny żużel

Pogaworzyliśmy nieco, jak wygląda żużel w wirtualnej odsłonie. Przejdźmy teraz do konkretów, czyli jak obstawiać wirtualny speedway? Zawarliśmy tutaj informacje, które powinieneś wiedzieć, aby nie dać zaskoczyć się na początku przygody ze sportami wirtualnymi.

Przede wszystkim, aby obstawiać zakłady bukmacherskie musisz posiadać konto gracza. Nie ma znaczenia, czy zamierzasz obstawiać sport, sporty wirtualne, czy jeszcze inny rodzaj zakładów. Konto gracza jest niezbędne. Musisz więc przejść na stronę zakładów bukmacherskich i dokonać rejestracji. Po otwarciu konta gracza będziesz potrzebował środków na grę. W legalnych zakładach bukmacherskich złożenie depozytu jest niezwykle proste. Kasa znajdzie się na Twoim koncie gracza w ciągu kilkunastu sekund. No i to by było na tyle. Od teraz możesz stawiać zakłady na wirtualny żużel!

Obstawiaj 24/7

Wirtualne sporty, w tym żużel mają to do siebie, że są niezwykle elastyczne. O której porze dnia, czy nocy chciałbyś obstawić, możesz to zrobić. Wszystko dzięki temu, że symulacje gier odbywają się 24 godziny na dobę. Musisz jednak wiedzieć, że czas na zawarcie zakładu to około 1-2 minut. Sam wyścig trwa jeszcze krócej. Wszystko dzieje się więc w ekspresowym tempie. Żużel wirtualny przeznaczony jest dla graczy, którzy szybko analizują i decydują się na zakłady. Nie ma tutaj raczej miejsca na długie rozpatrywanie szans poszczególnych zawodników, czy analizy kursów. Choć rzeczywiście bukmacherzy udostępniają obszerne statystyki i archiwalne wyniki biegów żużlowych. Jednak przedłużanie typowania psuje całą zabawę na sportach wirtualnych.

Graj bez podatku!

Większość zakładów bukmacherskich oferuje obstawianie wirtualnego żużla bez podatku. Oznacza, to że bukmacher do Twojej potencjalnej wygranej dolicza 14%. Możesz zapytać, jak to bez podatku? Przecież podatek wpisany jest w ustawę hazardową. No tak. Hasło bez podatku oznacza dokładnie to, że bukmacher przejmuje i płaci zamiast Ciebie podatek. Tak, wszystko dzieje się legalnie.

Jak widać, obstawianie symulacji wyścigów żużlowych ma dużo plusów. Jeśli jesteś fanem czarnego sportu, to może to być naprawdę dobra rozrywka. Zwłaszcza, kiedy nie ma sezonu w Twoich ulubionych ligach. To też ciekawa alternatywa, jeśli nie możesz doczekać się nadchodzącego wielkimi krokami meczu, czy zawodów żużlowych i chcesz poczuć namiastkę tej adrenaliny.

Rodzaje zakładów na wirtualny żużel

Jakie są rynki bukmacherskie na symulowane zawody żużlowe? Powiemy szczerze, wszystko zależy od konkretnego bukmachera. Jeden oferuje tylko kilka rodzajów zakładów bukmacherskich, a drugi przygotował nieco szerszą propozycję. Na liście poniżej znajdziesz wszystkie możliwe rodzaje zakładów bukmacherskich.

  • Zwycięzca biegu – klasyczne obstawianie, który rajder jako pierwszy, po czterech okrążeniach pojawi się na linii mety.
  • Drugie miejsce – obstaw, że zawodnik wpadnie na metę jako drugi
  • Miejsce pierwsze lub drugie – możesz też obstawić, że dany zawodnik przyjedzie na pierwszym lub drugim miejscu.
  • Pozycja punktowana – kolejny rodzaj zakładów to stawianie na to, że żużlowiec dowiezie jakieś punkty. Nie ma tu znaczenia, czy będą to trzy, dwa, a może jedno oczko. Punktuje – a Ty wygrywasz swój zakład.
  • Forecast – ten tajemniczo brzmiący rodzaj zakładu bukmacherskiego oznacza, iż możesz postawić zakład łączony. Jednocześnie na to, kto wygra bieg, a kto przyjedzie drugi na metę. Aby zakład został rozliczony jako wygrany, musisz trafić oba warianty.
  • Quinella – drugi z nieco “dziwnie” brzmiących rynków bukmacherskich na wirtualny żużel. Tym razem jest to granie na to, że dwaj wybrani zawodnicy zajmą pierwsze i drugie miejsce – w dowolnej kolejności. Do rozliczenia zakładu jako trafiony wystarczy więc, że trafisz, którzy zawodnicy będą w pierwszej dwójce danego wyścigu.
  • Parzyste/nieparzyste – rynek bukmacherski, w którym możesz obstawić, czy zwycięzca biegu będzie miał na plastronie numer parzysty, czy też nieparzysty. To dość ciekawa opcja zakładu. Nie musisz bowiem wytypować konkretnego zwycięzcy.
  • Mniej/więcej – no i ostatni z nietypowych zakładów na wirtualny speedway. Tym razem typujesz, czy zwycięzca biegu będzie miał wyższy, czy niższy numer. Wyjaśnimy to na prostym przykładzie. W biegu biorą udział zawodnicy z numerami 1,2,3,4. Obstawiając, że zwycięzca będzie miał numer wyższy niż 2, wygrasz jeśli zwycięzcą okaże się rajder z numerem 3 lub 4.

Gdzie obstawiać wirtualny żużel?

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Porównaliśmy oferty legalnych bukmacherów pod kątem wirtualnego speedway’a. Sprawdziliśmy, który z nich oferuje najwięcej rodzajów zakładów bukmacherskich. Naszej uwadze nie umknęła też sama platforma do obstawiania. Czyli płynność działania, jakość symulacji i przejrzystość zakładów na wirtualny speedway. Reasumując, wybraliśmy trzech operatorów, u których warto stawiać zakłady na czarny sport w wydaniu komputerowym.

Legalny bukmacherSymulacja wyścigów żużlowychBonus na żużel wirtualnyPostaw zakłady
forBETTakKonkurs z pulą nagród 10 000 złGraj!
FortunaTakGraj!

Gdzie oglądać wirtualny żużel?

Wirtualny speedway to jak już nadmieniliśmy symulowane rozgrywki komputerowe. Zasady są jednak takie same jak w prawdziwym czarnym sporcie. Oglądanie wirtualnego żużla ogranicza się do zerkania na symulacje, które w zależności od bukmachera realizowane są albo w formacie 2D, albo też 3D. Przykładowo w zakładach bukmacherskich Fortuna dostępny jest też komentarz na żywo. Doniosły, męski głos opisuje przebieg każdego wyścigu. To pozwala poczuć choć część emocji, które towarzyszą kibicom na arenach żużlowych w Polsce i na całym świecie.