Obstawianie zakładów – jak to działa?

W zakładach bukmacherskich każdy chciałby wygrywać, ale nie wszyscy wiedzą, co robić, żeby zwiększać swoje szanse na zwyciężanie. Obstawianie zakładów to nie liczenie na złoty traf, a regularna edukacja i stosowanie zasad, które polecają najlepsi typerzy. Zakłady bukmacherskie w dużej mierze są rozrywką, ale czasami mogą być okazją do zarobku. Gracze szukają patentów, które pozwolą im na skuteczne obstawianie zakładów. Jak to zrobić? Sprawdź nasz poradnik!

obstawianie zakładów

Spis treści

Obstawianie zakładów bukmacherskich – co musisz wiedzieć na początek?

Jak działają zakłady bukmacherskie? Przede wszystkim chcemy doradzić odpowiedzialność w grze. Oferty bukmacherów są dedykowane dla pełnoletnich graczy. Obstawianie zakładów to jeden z rodzajów hazardu, więc rozwaga jest potrzebna po to, żeby nie wpaść w nałóg. Każdy z doświadczonych typerów to powie, że chłodna głowa, kontrola budżetu i zimna kalkulacja, to najważniejsze cechy obstawiania, które mogą na dłuższą metę pozwalać odnosić zyski.

Kiedy chcesz rozpocząć obstawianie zakładów online, to musisz zorientować się, u jakiego bukmachera możesz to robić. Korzystać możesz tylko z legalnych zakładów bukmacherskich. Wiadomo, że internet umożliwia wchodzenie na setki stron internetowych. W naszym kraju rejestr domen zakazanych blokuje domeny nielegalnych bukmacherów, ale wciąż znajdują oni pomysły, żeby przebijać się z ofertą do niezorientowanych klientów. Uważaj na to, żeby obstawiając nie korzystać z zagranicznych bukmacherów bez licencji. Takie obstawianie może być początkiem konfliktów z prawem. By zorientować się w bukmacherskim rynku, możesz przeczytać nasz poradnik, w którym podpowiadamy jakiego bukmachera internetowego wybrać i jak ważny jest świadomy wybór.

Obstawiać zakłady bukmacherskie możesz u firm z licencją takich jak: STS, Fortuna, Betfan, Superbet, forBET, Betclic, Etoto, eWinner, Totolotek, PZBUK, Totalbet i LVBET.

Obstawianie zakładów żeby wygrać?

Jak obstawiać na STS, Betcic i u innych legalnych bukmacherów? Do wygrywania w zakładach potrzeba determinacji, rozsądku, analizy, wiedzy i zarządzania budżetem. Jest wiele czynników, które determinują sukces w zakładach sportowych. Oczywiście obstawianie u bukmachera ma to do siebie, że czasami nawet najlepsza analiza, wysokiej klasy wiedza itd. mogą nie dać pożądanego efektu. Boisko bywa na tyle zaskakujące, że zapowiedzi się nie sprawdzają, a typy bukmacherskie okazują się nieskuteczne. Ważne jest jednak, żeby minimalizować ryzyko porażki. Bo to, wbrew pozorom, w zakładach bukmacherskich znaczy bardzo wiele.

W obstawianiu zakładów na początku warto polecić najlepsze bonusy bukmacherskie. Otrzymując bonus na start od bukmachera – odbierasz zakład bez ryzyka lub darmowy zakład. To pomaga w dobrym początku, ponieważ można wejść w temat bukmacherki, bez wpłacania swoich pieniędzy. Obstawiając za zakład bez ryzyka nawet jeśli nie trafisz otrzymasz zwrot stawki, więc poniekąd nie będziesz musiał martwić się o porażkę. To dobry sposób na to, żeby pokusić się o zagranie wyższych kursów, co da większą wygraną.

Bonusy to tylko jeden ze sposób zarabiania na zakładach. Wygrywanie zapewniają przede wszystkim trafione typy. W dużej mierze cały kunszt gracza wynika z tego, co obstawia i z jaką skutecznością. Obstawiając trzeba się skupić właśnie na tym, żeby jak najczęściej prawidłowo przewidywać poprawny wynik. W tym pomocną umiejętnością jest analiza meczowa. Dzięki niej zapoznasz się ze statystykami drużyn/zawodników, formą, stylem itd. Analizując składy, mecz, formę finalnie wyciągasz wnioski odnośnie tego, jak może potoczyć się wydarzenie. Na końcu powinno cię to skłonić do przemyśleń, jaki zakład ma największe prawdopodobieństwo zaistnienia. Takie coś nazywa się właśnie typem bukmacherskim. Graj takie zakłady, co do których masz przekonanie, że mogą wejść.

Korzystając z zakładów bukmacherskich w ofercie znajdziesz tysiące typów i kursów. Uznaje się, że w zakładach wygrywają ci, którzy szukają typów z value. Najlepsi typerzy obstawiają zakłady z wartością, czyli valuebet. O jakie to kursy chodzi? To specyfika polegająca na tym, że typerzy sami analizują kursy tj. obliczają prawdopodobieństwo wystąpienia zakładu. Jeśli z ich działań wynika, że bukmacher się pomylił i np. wystawił wyższy kurs niż według nich powinien, to wtedy taki zakład określa się jako valuebet. W skrócie można powiedzieć, że valuebet to typ o wyższym kursie.

Wygrywanie w zakładach to też dobry timing, jeśli chodzi o stosowanie narzędzia cash out. Poza tym wiele zakładów można obstawiać też w trybie live, a tam liczy się czytanie gry i reagowanie na przebieg meczu. Zakłady “na żywo” dają wiele możliwości m.in. obstawiania kontry.

Sprawdź także: Podatek od wygranej w zakładach bukmacherskich i dowiedz się jak rozliczać się z fiskusem.

Jak zarabiać na zakładach bukmacherskich?

Do wygrywania na obstawianiu zakładów polecaną metodą jest system bukmacherski. W zasadzie nie ma graczy, którzy regularnie wygrywaliby w zakładach, a nie stosowaliby systemu. System bukmacherski ułatwia szukanie typów (kursy itd.), a przede wszystkim pomaga ustalić stawkę na zakład (odnoszącą się do twojego budżetu) oraz dba o płynność finansową.

Gracze wybierają pomiędzy takimi systemami jak płaska stawka, martingale, system Kelly itd.

Nawet jeśli nie zdecydujesz się na system bukmacherski, to i tak trzeba stosować twarde zasady dotyczące budżetu. Generalne zasady mówią o tym, że zarabianie na zakładach jest długofalowo możliwe, jeśli na pojedyncze kupony nie przekracza się stawki 5% swojego bankrollu. Tak naprawdę typer, który chce zarabiać na zakładach nigdy nie gra va banque za całość swojego budżetu. To zagrywka, która może prowadzić do bankructwa, a wiadomo, że skuteczne obstawianie zakładów na tym nie polega.

Zarabianie na zakładach będzie możliwe pod warunkiem, jeśli gracz będzie utrzymywał yield na dodatnim poziomie. Współczynnik ten mówi o rentowności naszych typów. Kiedy jest on na plusie, to oznacza, że nasze ruchy u bukmachera przynoszą korzyści. Jak poznać swój yield? Do tego trzeba prowadzić statystykę obstawianych zakładów. Yield to suma zysków podzielona przez sumę stawek.

Zarabiający na zakładach mają też warunki dotyczące rodzajów kuponów. Wygrywanie na dłuższą metę obstawiając akumulatory jest trudniejsze niż granie zakładów pojedynczych. Tak naprawdę w zakładzie AKO każdy nowy typ dodany do kuponu bardzo obniża prawdopodobieństwo wygranej. Jeśli pozwala się na kupony wielokrotne to tylko na takie składające się z dwóch – trzech zdarzeń. Większej ilości typów po prostu się nie zaleca. W tym kontekście zdecydowanie lepszą metodą jest rozbicie takich typów na kilka pojedynczych kuponów. Od strony matematycznej daje to zdecydowanie większe szanse na odniesienie wygranej u bukmachera.

Porady bukmacherskie

 1. Określ swój budżet – świadome i rozsądne zarządzanie pieniędzmi pomorze ci w ograniczeniu ryzyka straty
 2. Zaznajom się z porażkami – nie da się obstawiać zakładów bukmacherskich ze 100% skutecznością. Przyzwyczaj się, że trafią się porażki
 3. Obstawiaj to, na czym się znasz – nie zabieraj się do obstawiania dyscyplin o których nie masz pojęcia jedynie na podstawie kursów bukmacherskich
 4. Analizuj i nie kieruj się sympatiami – analiza statystyk przed meczem może wydatnie pomóc w wygrywaniu. W przeciwieństwie do stawiania na swoich ulubieńców
 5. Korzystaj z bonusów powitalnych – wszyscy bukmacherzy na rynku oferują nowym użytkownikom atrakcyjne promocje i bonusy. Warto z nich korzystać
 6. Sprawdzaj składy i absencje – wykruszenie się jednego lub dwóch ważnych zawodników potrafi mieć kolosalny wpływ na jakość gry drużyny
 7. Nie stawiaj tych samych zakładów na różnych kuponach – w zakładach bukmacherskich ważna jest różnorodność. Stawianie tego samego zdarzenia na różnych kuponach może je wszystkie skutecznie zepsuć i zwiększyć rozmiary straty finansowej

Dowiedz się więcej o zakładach na rzuty karne, kartki o raz rzuty rożne i sprawdź jak dobrze obstawiać tego typu zakłady!

Odpowiedzialne obstawianie zakładów to podstawa

Na początku wspomnieliśmy, że obstawiać zakłady trzeba odpowiedzialnie. Na koniec tego poradnika przypomnijmy ważną zasadę typerów. Środki zainwestowane na zakłady bukmacherskie nie powinny ograniczać twoich pozostałych potrzeb takich jak hobby, edukacja itd. Budżet odłożony na obstawianie zakładów powinien stanowić tylko drobną część twoich zasobów finansowych. A co ważne – w przypadku jego przegrania, nie warto w przypływie emocji inwestować dodatkowych kwot. Po to tworzony jest budżet na zakłady, żeby poruszać się w obrębie tej kwoty, tak żeby nie ucierpiało twoje życie prywatne, zawodowe itd.

Bukmacherzy mają mechanizmy, które pozwalają kontrolować twoją grę. Chodzi o różne limity na koncie dotyczące stawek miesięcznych, czasu spędzonego u bukmachera itd. W celu samokontroli takie mechanizmy mogą pomóc na tyle, żeby szybko nie stracić kapitału przeznaczonego na obstawianie zakładów.

Jak obstawiać na STS?

Wyżej wymienione sposoby mogą Ci pomóc w obstawianiu zakładów u takich bukmacherów jak STS. To lider rynku zakładów sportowych w Polsce. Rejestrując się w STS za pośrednictwem naszej strony otrzymasz unikalny pakiet bonusów, w tym zakład bez ryzyka oraz freebet, co zagwarantuje Ci wyższe wygrane.

STS

98/100
 • Legalny bukmacher PL
 • Sprawdzone i zweryfikowane 1 marca 2024
 • Najwyższa oferta STS na rynku z kodem GOAL
 • Sponsor reprezentacji Polski w piłce nożnej

STS: lider polskich bukmacherów!

Zakłady bukmacherskie STS i kod promocyjny GOAL to mocne uderzenie na start dla nowego gracza. Do odbioru czeka super bonus 300 zł za typ na gola w hitowych meczach w Europie wymienny na najwyższy zakład bez ryzyka do 100 zł! Do tego jeszcze bonusy depozytowe do 1500 zł i freebety do 60 zł!

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Najczęściej zadawane pytania na temat obstawiania zakładów

Jaki sport najlepiej obstawiać?

Piłka nożna to sport, w którym ciężko przewidzieć wynik. Dużo bezpieczniejsze są zakłady na koszykówkę i piłkę ręczną, co widać również po kursach, które są dużo niższe.

Gdzie najlepiej obstawiać zakłady?

W Polsce znajdziesz wielu legalnie działających bukmacherów. Należą do nich STS, Fortuna, Betfan, Superbet i Totalbet. Jeśli dopiero zaczynasz, sprawdź także ich oferty powitalne.