Jak obstawiać zakłady bukmacherskie?

W zakładach bukmacherskich każdy chciałby wygrywać, ale nie wszyscy wiedzą, co robić, żeby zwiększać swoje szanse na zwyciężanie. Obstawianie zakładów to nie liczenie na złoty traf, a regularna edukacja i stosowanie zasad, które polecają najlepsi typerzy. Zakłady bukmacherskie w dużej mierze są rozrywką, ale czasami mogą być okazją do zarobku. Gracze szukają patentów, które pozwolą im na zarabianie w zakładach bukmacherskich. Jak to zrobić? Sprawdź nasz poradnik!

Obstawianie zakładów bukmacherskich

Pytasz nas: jak obstawiać zakłady? Co możemy odpowiedzieć? Przede wszystkim chcemy doradzić odpowiedzialność w grze. Oferty bukmacherów są dedykowane dla pełnoletnich graczy. Zakłady do jeden z rodzajów hazardu, więc rozwaga jest potrzebna po to, żeby nie wpaść w nałóg. Każdy z doświadczonych typerów to powie, że chłodna głowa, kontrola budżetu i zimna kalkulacja, to najważniejsze cechy obstawiania, które mogą na dłuższą metę pozwalać odnosić zyski.

Kiedy chcesz rozpocząć obstawianie zakładów online, to musisz zorientować się, u jakiego bukmachera możesz to robić. Korzystać możesz tylko z legalnych bukmacherów. Wiadomo, że internet umożliwia wchodzenie na setki stron internetowych. W naszym kraju rejestr domen zakazanych blokuje domeny nielegalnych bukmacherów, ale wciąż znajdują oni pomysły, żeby przebijać się z ofertą do niezorientowanych klientów. Uważaj na to, żeby obstawiając nie korzystać z zagranicznych bukmacherów bez licencji. Takie obstawianie może być początkiem konfliktów z prawem. By zorientować się w bukmacherskim rynku, możesz przeczytać nasz poradnik, w którym podpowiadamy jakiego bukmachera internetowego wybrać i jak ważny jest świadomy wybór.

Obstawiać zakłady bukmacherskie możesz u firm z licencją takich jak: STS, Fortuna, Betfan, Superbet, forBET, Betclic, Etoto, eWinner, Totolotek, PZBUK, Totalbet i LVBET.

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie żeby wygrać?

Do wygrywania w zakładach potrzeba determinacji, rozsądku, analizy, wiedzy i zarządzania budżetem. Jest wiele czynników, które determinują sukces w zakładach sportowych. Oczywiście obstawianie u bukmachera ma to do siebie, że czasami nawet najlepsza analiza, wysokiej klasy wiedza itd. mogą nie dać pożądanego efektu. Boisko bywa na tyle zaskakujące, że zapowiedzi się nie sprawdzają, a typy okazują się nieskuteczne. Ważne jest jednak, żeby minimalizować ryzyko porażki. Bo to, wbrew pozorom, w zakładach bukmacherskich znaczy bardzo wiele.

W obstawianiu zakładów na początku warto polecić najlepsze bonusy bukmacherskie. Otrzymując od bukmachera na start bonus – odbierasz zakład bez ryzyka lub darmowy zakład. To pomaga w dobrym początku, ponieważ można wejść w temat bukmacherki, bez wpłacania swoich pieniędzy. Obstawiając za zakład bez ryzyka nawet jeśli nie trafisz otrzymasz zwrot stawki, więc poniekąd nie będziesz musiał martwić się o porażkę. To dobry sposób na to, żeby pokusić się o zagranie wyższych kursów, co da większą wygraną.

Bonusy to tylko jeden ze sposób zarabiania na zakładach. Wygrywanie zapewniają przede wszystkim trafione typy. W dużej mierze cały kunszt gracza wynika z tego, co obstawia i z jaką skutecznością. Obstawiając trzeba się skupić właśnie na tym, żeby jak najczęściej prawidłowo przewidywać poprawny wynik. W tym pomocną umiejętnością jest analiza meczowa. Dzięki niej zapoznasz się ze statystykami drużyn/zawodników, formą, stylem itd. Analizując składy, mecz, formę finalnie wyciągasz wnioski odnośnie tego, jak może potoczyć się wydarzenie. Na końcu powinno cię to skłonić do przemyśleń, jaki zakład ma największe prawdopodobieństwo zaistnienia. Takie coś nazywa się właśnie typem bukmacherskim. Graj takie zakłady, co do których masz przekonanie, że mogą wejść.

Korzystając z zakładów bukmacherskich w ofercie znajdziesz tysiące typów i kursów. Uznaje się, że w zakładach wygrywają ci, którzy szukają typów z value. Najlepsi typerzy obstawiają zakłady z wartością, czyli valuebet. O jakie to kursy chodzi? To specyfika polegająca na tym, że typerzy sami analizują kursy tj. obliczają prawdopodobieństwo wystąpienia zakładu. Jeśli z ich działań wynika, że bukmacher się pomylił i np. wystawił wyższy kurs niż według nich powinien, to wtedy taki zakład określa się jako valuebet. W skrócie można powiedzieć, że valuebet to typ o wyższym kursie.

Wygrywanie w zakładach to też dobry timing, jeśli chodzi o stosowanie narzędzia cash out. Poza tym wiele zakładów można obstawiać też w trybie live, a tam liczy się czytanie gry i reagowanie na przebieg meczu. Zakłady “na żywo” dają wiele możliwości m.in. obstawiania kontry.

Sprawdź także: Podatek od wygranej w zakładach bukmacherskich i dowiedz się jak rozliczać się z fiskusem.

Jak zarabiać na zakładach bukmacherskich?

Do wygrywania na zakładach polecaną metodą jest system bukmacherski. W zasadzie nie ma graczy, którzy regularnie wygrywaliby w zakładach, a nie stosowaliby systemu. System bukmacherski ułatwia szukanie typów (kursy itd.), a przede wszystkim pomaga ustalić stawkę na zakład (odnoszącą się do twojego budżetu) oraz dba o płynność finansową.

Gracze wybierają pomiędzy takimi systemami jak płaska stawka, martingale, system Kelly itd.

Nawet jeśli nie zdecydujesz się na system bukmacherski, to i tak trzeba stosować twarde zasady dotyczące budżetu. Generalne zasady mówią o tym, że zarabianie na zakładach jest długofalowo możliwe, jeśli na pojedyncze kupony nie przekracza się stawki 5% swojego bankrollu. Tak naprawdę typer, który chce zarabiać na zakładach nigdy nie gra va banque za całość swojego budżetu. To zagrywka, która może prowadzić do bankructwa, a wiadomo, że skuteczne obstawianie zakładów na tym nie polega.

Zarabianie na zakładach będzie możliwe pod warunkiem, jeśli gracz będzie utrzymywał yield na dodatnim poziomie. Współczynnik ten mówi o rentowności naszych typów. Kiedy jest on na plusie, to oznacza, że nasze ruchy u bukmachera przynoszą korzyści. Jak poznać swój yield? Do tego trzeba prowadzić statystykę obstawianych zakładów. Yield to suma zysków podzielona przez sumę stawek.

Zarabiający na zakładach mają też warunki dotyczące rodzajów kuponów. Wygrywanie na dłuższą metę obstawiając akumulatory jest trudniejsze niż granie zakładów pojedynczych. Tak naprawdę w zakładzie AKO każdy nowy typ dodany do kuponu bardzo obniża prawdopodobieństwo wygranej. Jeśli pozwala się na kupony wielokrotne to tylko na takie składające się z dwóch – trzech zdarzeń. Większej ilości typów po prostu się nie zaleca. W tym kontekście zdecydowanie lepszą metodą jest rozbicie takich typów na kilka pojedynczych kuponów. Od strony matematycznej daje to zdecydowanie większe szanse na odniesienie wygranej u bukmachera.

Dowiedz się więcej o zakładach na rzuty karne, kartki o raz rzuty rożne i sprawdź jak dobrze obstawiać tego typu zakłady!

Odpowiedzialne obstawianie zakładów to podstawa

Na początku wspomnieliśmy, że obstawiać zakłady trzeba odpowiedzialnie. Na koniec tego poradnika przypomnijmy ważną zasadę typerów. Środki zainwestowane na zakłady bukmacherskie nie powinny ograniczać twoich pozostałych potrzeb takich jak hobby, edukacja itd. Budżet odłożony na obstawianie zakładów powinien stanowić tylko drobną część twoich zasobów finansowych. A co ważne – w przypadku jego przegrania, nie warto w przypływie emocji inwestować dodatkowych kwot. Po to tworzony jest budżet na zakłady, żeby poruszać się w obrębie tej kwoty, tak żeby nie ucierpiało twoje życie prywatne, zawodowe itd.

Bukmacherz mają mechanizmy, które pozwalają kontrolować twoją grę. Chodzi o różne limity na koncie dotyczące stawek miesięcznych, czasu spędzonego u bukmachera itd. W celu samokontroli takie mechanizmy mogą pomóc na tyle, żeby szybko nie stracić kapitału przeznaczonego na obstawianie zakładów.