Wirtualna piłka nożna

Sporty wirtualne to prawdziwie nowoczesna rozrywka – można je oglądać i obstawiać kiedy tylko się chce, bez względu na strefę czasową albo terminarz rozgrywek. Tego typu zabawa tym bardziej zyskuje na popularności wtedy, kiedy z jakichś względów nie odbywają się akurat prawdziwe mecze, na przykład w przerwach między sezonami. W tym artykule przyjrzymy się ulubionemu sportowi Polaków, czyli piłce nożnej. Poznaj wirtualny futbol!

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Sekcja sportów wirtualnych:
Zakłady na sporty wirtualne Piłka nożna
Koszykówka Wyścigi konne
Wyścigi psów Wyścigi samochodowe
Żużel Tenis

Co to jest wirtualna piłka nożna?

Wirtualna piłka nożna to sport, który ma na celu dostarczać kibicom takich samych emocji jak prawdziwe, rozgrywane na słynnych stadionach mecze futbolu. Różnica jest jedna, ale znacząca – spotkania wirtualnej piłki nożnej nie toczą się naprawdę. Są to swego rodzaju symulacje, trochę tak, jakby na ekranie wyświetlano wyliczane na bieżąco zagrania pokazywane na grafice z gry wideo.

Nie jest to oczywiście żadne oszustwo. Tego rodzaju rozrywkę oferują legalni polscy bukmacherzy. Są oni zobowiązani prawnie do oferowania zakładów, które są w pełni uczciwe. Takie firmy są ściśle kontrolowane przez polskie Ministerstwo Finansów, więc nie musisz się niczego obawiać.

Mecze wirtualnego futbolu są rozgrywane przez fikcyjne drużyny. Ich zawodnicy mają swoje statystyki, umiejętności i historie. Na podstawie tych liczb program komputerowy oparty o elementy losowości wylicza na bieżąco rozstrzygnięcia podań, zagrań, strzałów i interwencji – a wyniki tych obliczeń możesz oglądać na ekranie w postaci symulowanego meczu piłki nożnej!

Grafika jest zależna od bukmachera, niestety żadnemu z polskich buków nie udało się póki co uzyskać fotorealistycznej transmisji, co do której można by uwierzyć, że ogląda się właśnie prawdziwy mecz. Futbol wirtualny w udany sposób symuluje jednak realne rozgrywki i pozwala poczuć dokładnie te same emocje! Do tego mecze są bardzo krótkie i kolejne kolejki rozpoczynają się dosłownie co chwilę. Zależnie od bukmachera jedno spotkanie trwa zwykle około trzech do pięciu minut. To oznacza, że podczas godzinnej sesji obstawiania możesz być świadkiem rozegrania praktycznie całego sezonu!

Jak obstawiać mecze wirtualnej piłki nożnej?

Piłka nożna w stylu wirtualnym jest oczywiście mocno wzorowana na prawdziwym futbolu. To oznacza, że Twoja wiedza wyuczona na Ekstraklasie, Premier League czy innych realnych ligach pomoże Ci odnaleźć się także w wirtualu. Z drugiej strony cały czas musisz mieć też jednak świadomość różnic, które istnieją pomiędzy prawdziwym futbolem a jego wirtualną odmianą. Oto kilka rad, które naszym zdaniem pomogą Ci w łatwiejszy sposób rozpocząć zabawę z wirtualem:

  1. Przygotuj się na szybkie decyzje! Przed rozpoczęciem meczu prawdziwej piłki nożnej jest czasem do namysłu nawet tydzień. Futbol wirtualny działa jednak zupełnie inaczej, bo kolejne mecze zaczynają się dosłownie co chwilę. W większości przypadków będziesz mieć maksymalnie kilka minut na rozplanowanie zakładów na całą kolejkę. Musisz więc wypracować sobie umiejętnosć podejmowania szybkich, ale przemyślanych deyczji. Kierowanie się rozszalałymi emocjami to na dłuższą metę recepta na przegraną.
  2. W związku z opisanym powyżej szybkim tempem rozpoczynania się kolejnych rozgrywek, szczególną trudność sprawiają zakłady AKO. Chociażby ze względu na całą tę klikaninę, z którą musisz się uporać przed zatwierdzeniem zakładu. Radzimy na początku stawiać raczej zakłady pojedyncze lub maksymalnie podwójne. Na więcej kombinacji decyduj się dopiero wtedy, kiedy nabierzesz trochę doświadczenia.
  3. Zapoznaj się ze statystykami poszczególnych drużyn. Większość bukmacherów ma specjalne kompendia wiedzy i podsumowania poprzednich sezonów. Pamiętaj, że maszyna podejmuje decyzje częściowo na bazie statystyk zawodników i drużyn, a one znajdują odzwieciedlenie właśnie w historycznych informacjach na temat ich dotychczasowych występów.
  4. Zapoznaj się z dostępnymi u Twojego bukmachera rodzajami zakładów. Jeśli obstawiałeś wcześniej prawdziwą piłkę nożną, to nie będziesz miał pewnie żadnych problemów, ale i tak warto sprawdzić, czy na pewno rozumiesz wszystkie rynki.

Rodzaje zakładów wirtualnej ligi

Podobnie jak w przypadku prawdziwych sportów, także w wirtualu zakłady można podzielić na kilka rodzajów.

Zakłady przedmeczowe i zakłady na żywo

W przerwach pomiedzy kolejkami możesz zastanowić się nad swoim wyborem i postawić zakład przedmeczowy. To oznacza, że podejmujesz decyzję i potwierdzasz kupon jeszcze przed rozpoczęciem meczu, a następnie czekasz na jego zakończenie, aby dowiedzieć się, czy zakład jest wygrany, czy przegrany. U większości bukmacherów przed rozpoczęciem kolejki pojawia się odliczanie, które informuje Cię, ile masz jeszcze czasu na postawienie zakładu przedmeczowego. Możliwość obstawiania jest zazwyczaj blokowana na kilkanaście sekund przed rozpoczęciem gry.

W trakcie meczów też można jednak oczywiście obstawiać – chodzi tu o zakłady na żywo. Pamiętaj, że wirtualny futbol jest rozgrywany dużo szybciej niż prawdziwy! Normalny mecz trwa 90 minut, a wirtualne spotkanie w zależności od bukmachera to średnio około cztery minuty. To oznacza, że wirtualny futbol jest ponad 20x szybszy! Z tego względu możesz się spodziewać bardzo dynamicznych zmian w kursach oraz w wyniku.

Rynki na wirtualny futbol

Pod spodem znajdziesz najpopularniejsze rodzaje rynków oferowane przez bukmacherów na wirtualną piłkę nożną:

  • 1X2: czyli kto wygra. 1 oznacza wygraną drużyny 1, X remis, a 2 wygraną drużyny 2.
  • 1X2 na pierwszą połowę: jakim wynikiem zakończy się pierwsza połowa.
  • BTTS: czy obie drużyny strzelą? Musisz tylko udzielić odpowiedzi “tak” lub “nie”.
  • Handicap: kto wygra, jeśli mecz rozpocznie się z przewagą dla jednej z ekip?
  • Liczba goli: ile bramek padnie w całym meczu? Ile strzelą ich poszczególne drużyny?
  • Dokładny wynik: jaki wynikiem skończy się spotkanie?

Gdzie obstawiać mecze wirtualnej piłki nożnej?

Nasza rekomendacja na wirtualny futbol to najpopularniejszy polski bukmacher online, czyli STS. U tego buka znajdziesz wszystkie rynki, które wypisaliśmy w sekcji powyżej. W obstawianiu możesz sobie pomóc dzięki wyczerpującej sekcji ze statystykami. Znajdziesz tam szczegółowe informacje na temat poszczególnych drużyn oraz ich zawodników, w tym statystyki H2H oraz archiwalne dane z poprzednich sezonów i przydatne wykresy. Dzięki tak bogatej bazie danych podejmowanie wyborów staje się dużo łatwiejsze.

STS regularnie publikuje także opłacalne promocje, w tym takie dla fanów wirtualu. Regularnie grający użytkownicy mogą odebrać na przykład co tydzień 25 zł bonusu. Na początek możesz także uzyskać zwrot pieniędzy za pierwsze przegrane kupony do 20 zł. Szczegółowy regulamin promocji znajdziesz na stronie bukmachera.

Obstawiaj wirtualną piłkę nożną w STS

Gdzie oglądać mecze wirtualnej piłki nożnej?

Wirtualna piłka nożna jest u naszej rekomendacji, czyli STS, stylizowana na polskie podwórko. Możesz tam oglądać mecze toczone przez takie drużyny jak Elka Warszawa, Biała Gwiazda, Miedziowi Lubin czy Lew Gdańsk. Jesteśmy pewni, że sprytny kibic Ekstraklasy dostrzeże mrugnięcie okiem ze strony bukmachera!

Grafika w symulacji STS stoi na wysokim poziomie. Na pełnym ekranie nie prezentuje się wybitnie, ale ze względu na naturalne animacje oglądana w mniejszym oknie piłka nożna wygląda całkiem realistycznie. Mecze i powtórki są pokazywane z wielu różnych perspektyw, co dodatkowo zwiększa immersję. W tle można oglądać kibiców ubranych w kolor ulubionej drużyny, zdarzają się także rzuty z góry na cały stadion, na bandach widać sponsorów, a wzdłuż boiska ławki rezerwowych. Dbałość o szczegóły sprawia, że wirtualną piłkę na STS można polecić jako naprawdę przyjemną rozrywkę. Jednocześnie u dołu transmisji można śledzić oś czasu, na której są zaznaczone najważniejsze wydarzenia takie jak gole i żółte kartki. Pod spodem można oczywiście znaleźć interfejs pozwalający na komponowanie zakładów.

Jak widzisz piłkę nożną można dzięki technologii oglądać kiedy się tylko chce – nawet jeżeli nie trwa akurat żadna transmisja z prawdziwego boiska! Życzymy dobrej zabawy, a jeżeli zdecydujesz się na obstawianie, to również szczęścia.

Obstawiaj wirtualny futbol w STS