Jóźwiak z pierwszym golem. Piękne trafienie dla Derby

Kamil Jóźwiak
PressFocus Na zdjęciu: Kamil Jóźwiak

Kamil Jóźwiak zdobył w środę swojego premierowego gola na angielskich boiskach. Skrzydłowy reprezentacji Polski wpisał się na listę strzelców w wygranym 2:0 przez Derby County meczu ze Swansea City.

22-latek do występującego na zapleczu angielskiej Premier League klubu trafił w połowie września za 4,3 miliona euro z Lecha Poznań. Utalentowany skrzydłowy od początku pobytu w Anglii regularnie pojawiał się na boisku, ale na pierwsze trafienie musiał czekać do środy. Pierwszego gola zdobył w swoim piętnastym występie na boiskach Championship.

W środowy wieczór Jóźwiak otrzymał od Wayne’a Rooney’a, który został tymczasowym menedżerem zespołu po zwolnieniu Philippa Cocu, szansę gry od pierwszej minuty. Znajdujące się w strefie spadkowej Derby do meczu ze Swansea nie przystępowało w roli faworyta, ale swoją postawą zapracowało na sprawienie niespodzianki.

Pierwsza bramka meczu padła już w czwartej minucie po trafieniu Colina Kazima-Richardsa. Z kolei Polak na listę strzelców wpisał się w 22. minucie pięknym uderzeniem z około czternastu metrów. Bramkarz Swansea nie miał w tej sytuacji żadnych szans. Jak się później okazało, był to ostatni gol tego spotkania.

Dla Derby było to dopiero trzecie zwycięstwo w obecnym sezonie Championship. Drużyna może się natomiast pochwalić serią sześciu kolejnych meczów bez porażki. Mimo zdobycia trzech punktów Barany nie wydostały się ze strefy spadkowej, ale zrównały się punktami z wyprzedzającym ich Nottingham Forest.

Kolejne spotkanie drużynę Derby County czeka już w nadchodzącą sobotę. W ramach 20. kolejki Championship zmierzy się na wyjeździe z Rotherham United. Mecz rozpocznie się o godzinie 16:00.