Ruch Chorzów – Odra Wodzisław: gol Michalskiego nie wystarczył

Kacper Michalski

Ruch Chorzów w pierwszym z dwóch środowych sparingów na zgrupowaniu w Rybniku-Kamieniu mierzył się z Odrą Wodzisław. Niebiescy zaliczyli w tym starciu drugi z rzędu remis (1:1).

• Ruch Chorzów po remisie ze SKRĄ Częstochowa kilka dni temu znów nie wygrał w sparingu
  • Niebiescy nie potrafili pokonać 16. drużyny w tabeli III Ligi
  • Jedynego gola dla chorzowian strzelił Kacper Michalski, a do wyrównania doprowadził Przemysław Szkatuła

Ruch na remis z Odrą

Ruch Chorzów w środę przed południem rozegrał piąte spotkanie kontrolne w trakcie przerwy w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi. Na drodze 14-krotnego mistrza Polski stanęła Odra Wodzisława, którą czeka wiosną gra o utrzymanie ligowe bytu w 3 Lidze. mimo wszystko zespół Piotra Haudera postawił trudne warunki pretendentowi do walki o awans do elity.

Podopieczni Jarosława Skrobacza szybko objęli prowadzenie, bo już w 11. minucie gola strzelił Kacper Michalski. Zawodnik chorzowian wykorzystał podanie od Łukasza Monety. W kolejnych fragmentach rywalizacji skoncentrowali się na grze w ataku pozycyjny. Nie skutkowało to natomiast kolejnymi trafieniami dla chorzowian.

Na drugą odsłonie Niebiescy wybiegli bez zmian w składie. Tymczasem już w 53. minucie do wyrównania doprowadził Przemysław Szkatuła. Pomocnik wodzisławian wykorzystał rzut karny i mieliśmy rezultat 1:1. Chociaż Ruch za sprawą między innymi za sprawą Michalskiego, Michała Feliksa i Igora Stasińskiego szukał decydującego gola, to ostatecznie wynik juz się nie zmienił.

Ruch Chorzów – Odra Wodzisław 1:1 (1:0)
1:0 Michalski 11′
1:1 Szkatuła 53′ (k.)