El. Euro 2020: Hiszpania pokonała Szwecję

Alvaro Morata

Reprezentacja Hiszpanii odniosła czwarte zwycięstwo w eliminacjach Euro 2020. Mecz ze Szwecją zakończył się wynikiem 3:0, ale wygrana hiszpańskiemu zespołowi wcale nie przyszła łatwo.

Pierwsza połowa meczu zakończył się bezbramkowym remisem, choć w 16. minucie piłkę w szwedzkiej bramce umieścił Rodrigo. Gol nie został jednak uznany, bowiem sędzia dopatrzył się spalonego.

W 63. minucie Hiszpanie wywalczyli rzut karny, po tym jak dośrodkowanie z lewej strony boiska ręka zablokował Sebastian Larsson. Kilka chwil później do siatki z jedenastu metrów pewnie trafił Sergio Ramos.

W 85. minucie Hiszpanie zdobyli drugiego gola, drugiego z rzutu karnego. Tym razem skutecznym egzekutorem “jedenastki” okazał się Alvaro Morata. Dwie minuty później padła trzecia bramka dla hiszpańskiej drużyny. Wynik pojedynku ustalił Mikel Oyarzabal, który wykorzystał podanie Fabiana Ruiza.

Hiszpania – Szwecja 3:0 (0:0)

1:0 Ramos (k.) 64′
2:0 Morata (k.) 85′
3:0 Oyarzabal 87′

Hiszpania – Alba

Hiszpania: Kepa – Carvajal, Ramos, I. Martinez (88′ D. Llorente), Alba – Parejo, Busquets, Ruiz – Asensio (65′ Morata), Rodrigo (72′ Oyarzabal), Isco

Szwecja: Olsen – Lustig, Jansson, Helander, Augustinsson – Forsberg, Larsson (82′ Isak), Ekdal(86′ K. Olsson), Claesson (27′ Johansson) – Quaison, Berg