REKLAMA
REKLAMA

Nastolatek z Dortmundu pobije rekord Ligi Mistrzów?

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Bild  |  12.10.2020 17:17
Nastolatek z Dortmundu pobije rekord Ligi Mistrzów?

Piłkarze Borussii Dortmund  |  fot. PressFocus

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Zaledwie 15-letni obecnie Youssoufa Moukoko ma szansę stać się najmłodszym zawodnikiem w historii Ligi Mistrzów. Stanie się tak, jeżeli urodzony w Kamerunie utalentowany napastnik Borussii Dortmuund wystąpi w wyjazdowym meczu fazy grupowej z FC Brugge 24 listopada. Będzie miał wówczas 16 lat i 4 dni.

Moukoko co prawda zabrakło w ogłoszonej w ostatni czwartek kadrze drużyny zgłoszonej do rozgrywek Ligi Mistrzów, ale jak informuje Bild, nie będzie to problemem. - Tak, to prawda. Zarejestrujemy Youssoufa do Ligi Mistrzów poprzez listę B - powiedział dyrektor sportowy niemieckiego klubu Michael Zorc, cytowany przez Bild.

Przepisy Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) umożliwiają zgłoszenie Moukoko na tzw. liście B, jeżeli spełnione zostaną łącznie dwa warunki. Zawodnik musi być urodzony w dniu 1 stycznia 1999 roku lub później, a także występować w klubie od co najmniej dwóch lat. W przypadku utalentowanego napastnika wymogi są spełnione. Moukoko urodził się 20 listopada 2004 roku, a w zespole BVB gra od 2016 roku.

Youssoufa Moukoko do Borussii Dortmund trafił latem 2016 roku z FC St. Pauli. Na co dzień występuje w zespole do lat 19. W obecnym sezonie wystąpił w dwóch spotkaniach, zdobywając aż sześć bramek. W poprzednich latach również imponował skutecznością. W sezonie 2019/20 zdobył 34 bramki w 20 ligowych meczach drużyny do lat 19, a we wcześniejszych latach wystąpił w 56 meczach zespołu do lat 17, strzelając aż 90 goli!

Babayaro rekordzistą


Aktualnym rekordzistą Ligi Mistrzów jest Celestine Babayaro. Były reprezentant Nigerii w Lidze Mistrzów zadebiutował 23 listopada 1994 roku w meczu Anderlechtu ze Steauą Bukareszt. Miał wówczas 16 lat i 87 dni. Swojego debiutu nie wspomina jednak dobrze, bowiem już w 37. minucie musiał opuścić boisko z powodu czerwonej kartki.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy