Właściciel Motoru Lublin skomentował rozstanie z trenerem

Goncalo Feio w poniedziałek złożył dymisję z funkcji trenera Motoru Lublin. Właściciel klubu Zbigniew Jakubas w rozmowie z portalem TVP Sport uciął medialne doniesienia, mówiące o tym, że przyczyną rozstania były kwestie finansowe.

Goncalo Feio
Obserwuj nas w
Imago / Łukasz Grochala Na zdjęciu: Goncalo Feio
  • Goncalo Feio nie jest już trenerem Motoru Lublin
  • Dymisja Portugalczyka została zaakceptowana przez właściciela klubu
  • Zbigniew Jakubas zaprzeczył sugestią, że przyczyna rozstania były kwestie finansowe

Nowy kontrakt dla Feio był przygotowany, nie chodziło o pieniądze

Motor Lublin w poniedziałek rozstał się z Goncalo Feio, po tym, jak Portugalczyk podał się do dymisji. Media od razu zaczęły spekulować o ewentualnych przyczynach rozstania. Dużo mówiło się o tym, że kwestią sporną były finanse. Inne doniesienia zaś mówiły o rzekomej ofercie z Ekstraklasy. W rozmowie z portalem TVP Sport na temat odejścia 34-letniego trenera wypowiedział się właściciel klubu – Zbigniew Jakubas.

POLECAMY TAKŻE

Warunki współpracy z trenerem Feio były ustalone na dwie okoliczności: pracy w Ekstraklasie i pierwszej lidze. Uzgodniliśmy je miesiąc temu. Teraz w przerwie reprezentacyjnej mieliśmy podpisać aneks do umowy. Wszystko było uzgodnione co do grosza, nie było żadnego targowania ze strony trenera. Nie było żadnego pokerowego zagrania, nikt nie przeliczył się w licytacjach. Nie chodziło o żadne finanse – powiedział właściciel Motoru Lublin w rozmowie z portalem TVP Sport.

Goncalo Feio w Motorze pracował od września 2022 roku. W tym czasie prowadził zespół w 54 meczach, z których wygrał 31 spotkań. Opuścił drużynę na 10. kolejek przed końcem. Motor w Fortuna 1. Lidze zajmuje aktualnie 5. miejsce z dorobkiem 40 punktów.

Komentarze