Znany następca Schmeichela w Leicester. Transfer będzie kosztowny

Robert Sanchez
Pressfocus Na zdjęciu: Robert Sanchez

Z wieści przekazanych przez The Telegraph wynika, że Leicester szykuje się do zmiany warty w bramce. Kontrakt Kaspera Schmeichela wygasa za rok, dlatego Lisy powoli rozglądają się za nowym golkiperem. Jak się okazało, wybór padł na zawodnika Brighton, Roberta Sancheza.

  • Kasper Schmeichel wkrótce może zostać zastąpiony przez Robert Sancheza
  • Kontrakt 35-letniego golkipera wygasa pod koniec sezonu 2022/23
  • Za następce Duńczyka trzeba będzie zapłacić przynajmniej 50 mln funtów

Idzie nowe w Leicester

Leicester zakończy aktualny sezon w środku tabeli. Nie ma szans na udział w europejskich pucharach, więc zarząd zaczyna myśleć o przyszłości. Niewykluczone, że w najbliższym okienku z klubu wyjedzie Maddison czy Tielemans. Stąd też na pewno znajdą się pieniądze na wzmocnienia.

Brendan Rogers śpi spokojnie, bo otrzymał spory kredyt zaufania i przygotuje Lisy do kampanii 2022/23. Dla Kaspera Schmeichela może to być ostatni rok w niebieskich barwach. Co prawda, Duńczyk jest szczęśliwy na King Power Stadium, ale klub myśli już o jego następcy.

Według The Telegraph, Leicester planuje wykupić Roberta Sancheza z Brighton. Hiszpański golkiper imponuje formą, przez co jego cena wzrosła do 50 mln funtów. Plan jest taki, by pozyskać 24-latka już w lipcu. To oznacza, że w drużynie Lisów szykują się spore zmiany.

Schmeichel raczej nie zaakceptuje roli zmiennika. Bramkarz przebywa w Leicester od 2011 r. i na koncie ma kilka sukcesów. Jest mistrzem Premier League 2015/16, a w gablocie może pochwalić się Pucharem Anglii i Tarczą Wspólnoty. Doświadczony gracz dalej chciałby odgrywać pierwsze skrzypce póki czuje się w pełni sił. Z tego powodu zapewne odejdzie na zasadzie wolnego transferu po wypełnieniu kontraktu do końca.

Czytaj więcej: Niezwykła historia bramkarza. Los dał mu drugą szansę

Komentarze