Xavi Hernandez nie wiąże przyszłości z Roque. Barcelona wyceniła Brazylijczyka

Vitor Roque bardzo szybko zakończy swoją przygodę z Barceloną. Xavi Hernandez nie widzi go w swoich planach, więc latem ma on zostać sprzedany. Duma Katalonii wyceniła Brazylijczyka - donosi Javi Miguel.

Vitor Roque
Obserwuj nas w
fot. Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Vitor Roque

Vitor Roque odejdzie z Barcelony

Barcelona chciała swego czasu odpowiedzieć na transfer Endricka do Realu Madryt, więc sprowadziła Vitora Roque. Młodziutki Brazylijczyk przeniósł się do Katalonii tej zimy, gdyż miał rywalizować o miejsce w składzie z rozczarowującym Robertem Lewandowskim. Po kilku występach Xavi Hernandez wyraźnie odstawił 19-latka, któremu nie daje grać nawet, gdy sezon praktycznie dobiegł już końca.

Niedawno pojawiły się sugestie, że przygoda Roque z Barceloną może zakończyć się bardzo szybko. Agent zawodnika zapowiedział, że preferowałby transfer definitywny od wypożyczenia, jeśli temat zmiany otoczenia faktycznie byłby realny. Xavi Hernandez nie widzi w swoim planie na przyszły sezon Roque, co wiąże się z potencjalną sprzedażą. Blaugrana poszukuje pieniędzy na wzmocnienia, a młodzieżowy reprezentant Brazylii ma dość niezłą pozycję na rynku transferowym.

POLECAMY TAKŻE

Wśród klubów zainteresowanych sprowadzeniem Roque wymienia się między innymi Inter Mediolan. Władze Barcelony mają świadomość, że Brazylijczyk nie będzie grał, dopóki na ławce trenerskiej pozostaje Xavi. Są więc gotowe, aby latem sprzedać utalentowanego zawodnika, ponosząc tym samym transferową porażkę.

Dziennikarz Javi Miguel informuje o wycenie Roque. Barcelona oczekuje latem kwoty w okolicach 45 milionów euro. Jeśli takowa oferta się pojawi, wówczas powinna zostać rozpatrzona pozytywnie.

Zobacz również: Szalony plan Xabiego Alonso. Chce w przyszłości poprowadzić trzy wielkie kluby!

Komentarze