Juventus blisko sfinalizowania ciekawego transferu

Filip Kostić
fot. PressFocus Na zdjęciu: Filip Kostić

Juventus uzgodnił warunki z Filipem Kosticiem z Eintrachtu Frankfurt, podaje Sport1. Zawodnik jest gotowy do podpisania kontraktu z klubem z Turynu na trzy lata. Serb ma rocznie zarabiać we włoskiej ekipie 2,5 miliona euro.

  • Nie milkną plotki na temat ewentualnych wzmocnień Juventusu
  • Wygląda na to, że lada moment szeregi ekipy z Turynu zasili Filip Kostić
  • Sport1 podało, że zawodnik porozumiał się z już z gigantem Serie A

Kostić blisko Juventusu

Juventus nie chce powtórzyć niepowodzeń z poprzedniej kampanii, gdy nie tylko nie odzyskał Scudetto, ale też rozczarował w europejskich pucharach. Jednocześnie władze Starej Damy pracują nad wzmocnieniami.

Sport1 podało, że Juventus doszedł już do porozumienia Filipem Kosticiem w sprawie transferu. 29-latek ma wzmocnić Bianconerich na lewej pomocy. Przedstawiciel Serie A oferuje 12 milionów euro. Eintracht oczekuje z kolei za swojego zawodnika 20 milionów euro.

Zobacz także:

Niemieccy dziennikarze przekonują natomiast, że kompromis zostanie osiągnięty na poziomie 17-18 milionów euro. Obecny kontrakt zawodnika obowiązuje do końca czerwca 2023 roku. Tym samym letnie okno transferowe może być jedną z ostatnich okazji na zarobienie na transakcji z udziałem reprezentanta Serbii.

W ostatnim sezonie Kostić wystąpił łącznie w 43 meczach. Strzelił w nich siedem goli, a także zanotował 15 asyst. Jeśli transfer piłkarza do Juve stanie się faktem, to może rywalizować o miejsce w składzie między innymi z Luką Pellegrinim, czy Marleyem Ake.

Nowy sezon ligi włoskiej wystartuje 12 sierpnia. Tymczasem w lipcu tradycyjnie ma zostać rozlosowany terminarz rozgrywek.

Czytaj więcej: Możliwa wymiana piłkarzy między Chelsea a Juventusem

Komentarze