Możliwa wymiana piłkarzy między Chelsea a Juventusem

Jorginho
fot. PressFocus Na zdjęciu: Jorginho

Chelsea w trakcie najbliższego okna transferowego planuje wzmocnić się w defensywie. Nowe informacje w tej sprawie przekazał portal CalcioMercatoWeb, dając do zrozumienia, że działacze z klubu z Londynu są gotowi wymienić się piłkarzami z Juventusem.

  • Chelsea i Juventus mogą latem wymienić się zawodnikami
  • CalcioMercatoWeb twierdzi, że klub z Turynu chce Jorginho, a przeciwnym kierunku może udać się Demiral
  • Rynkowa wartość reprezentanta Włoch wynosi 40 milionów euro

Możliwy ciekawy deal na linii Chelsea-Juventus

Chelsea zakończyła w ostatnim sezonie zmagania w Premier League na trzecim miejscu. Menedżer Thomas Tuchel ma natomiast nadzieje na to, że w kolejnej kampanii jego drużyna może być wyżej. W zrealizowaniu celu mają jednak pomóc wzmocnienia.

CalcioMercatoWeb twierdzi, że sternicy The Blues po wstępnym rozpoznaniu mają zamiar skupić się na pozyskaniu Meriha Demiarala. Turecki defensor w ostatniej kampanii występował w Atalancie na wypożyczeniu z Juventusu. Klub z Bergamo nie zdecydował się jednak na opcję wykupienia piłkarza za 18 milionów euro.

Według wieści włoskich dziennikarzy trener Massimiliano Allegri też nie widzi Demirala w swoim zespole, więc jest otwarty na wymianę zawodników z Chelsea, chcąc w zamian Jorginho. Reprezentant Turcji w ostatniej kampanii rozegrał 42 mecze, licząc wszystkie rozgrywki. Strzelił w nich dwa gole, notując też trzy asysty. Dla porównania Jorginho ma z kolei za sobą 47 występów w drużynie ze Stamford Bridge. Zdobył w nich dziewięć bramek, a ponadto zaliczył cztery asysty.

Nowy sezon w lidze angielskiej wystartuje 6 sierpnia. Ostatnia kolejka Premier League w tym roku rozegrana zostanie w weekend 12-13 listopada. Do gry piłkarze Na Wyspach Brytyjskich wrócą tydzień po finale mundialu w drugi dzień świat Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej: Manchester United dołącza do Chelsea w staraniach o transfer młodego obrońcy

Komentarze