Robert Lewandowski może zostać uhonorowany

Robert Lewandowski w 2020 roku był blisko otrzymania Złotej Piłki. Ostatecznie jej nie dostał. Najnowsze wieści Diario Sport przekazują, że France Football rozważa zmianę decyzji.

Robert Lewandowski
Obserwuj nas w
fot. Aflo Co. Ltd. / Alamy Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski może otrzymać Złotą Piłkę za 2020 rok

Robert Lewandowski w 2020 roku notował sezon życia. Reprezentant Polski zdobył wówczas 55 bramek w 47 spotkaniach. Był jednym z głównych kandydatów do otrzymania prestiżowej nagrody. Ceremonia wręczenia Złotej Piłki została finalnie odwołana z powodu pandemii koronawirusa. Z kolei w 2021 roku nagrodę otrzymał Lionel Messi. Z kolei polski napastnik musiał zadowolić się drugą pozycją.

POLECAMY TAKŻE

Ciekawymi wieściami podzieliło się natomiast ostatnio Diario Sport. Zdaniem źródła przedstawiciele France Football rozważają przyznanie Złotej Piłki kapitanowi reprezentacji Polski za 2020 rok. Władze francuskiego magazynu uważają, że dzięki temu uda im się uniknąć utraty reputacji. Prestiżowa nagroda przyznawana jest najlepszemu piłkarzowi roku od 1956 roku. Rok 2020 był jedynym w historii rokiem, w którym Złota Piłka nie została przyznana.

Lewandowski dzisiaj broni barw FC Barcelony, z którą ma kontrakt ważny do 2026 roku. W porozumieniu zawodnika jest jednocześnie zapisana opcja przedłużenia umowy o kolejne 12 miesięcy. W tej kampanii Lewy wystąpił jak na razie w 46 spotkaniach, strzelając w nich 24 gole. Na koncie piłkarza znalazła się też dziewięć asyst. Aktualnie rynkowa wartość zawodnika wynosi mniej więcej 15 milionów euro.

Czytaj więcej: Real Madryt szykuje bombę transferową na 2025 rok

Komentarze