Newcastle szuka defensora. Trop prowadzi do Serie A

Newcastle United myśli pozyskaniu nowego stopera. Jak się okazuje, trop angielskiego zespołu prowadzi do Serie A. Na ich celowniku znalazł się Odilon Kossounou z Atalanty Bergamo - informuje "Africafoot".

Eddie Howe
Obserwuj nas w
SPP Sport Press Photo / Alamy Na zdjęciu: Eddie Howe

Odilon Kossounou wzbudził zainteresowanie Newcastle United

Newcastle United nie błyszczy formą w obecnym sezonie. Podopieczni Eddiego Howe’a jednak są o krok od awansu do 1/8 finału rozgrywek Ligi Mistrzów. Angielski zespół w minioną środę rozgromił na wyjeździe Karabach Agdam rezultatem 6:1. Musiałby się zatem stać kataklizm, aby finalnie Sroki nie zagrały w kolejnej rundzie europejskich pucharów.

Od dłuższego czasu Newcastle United rozgląda się za wzmocnieniami w obronie. Z informacji przekazanych przez „Africafoot” dowiadujemy się, że angielski zespół znalazł już odpowiedniego kandydata. Ich trop prowadzi do Serie A. Otóż w kręgu zainteresowań drużyny Eddiego Howe’a znalazł się Odilon Kossounou, który na co dzień reprezentuje barwy Atalanty Bergamo.

Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej ma problem z odnalezieniem się na włoskich boiskach. Defensor niegdyś błyszczał w barwach Bayeru Leverkusen, ale dziś jest zdecydowanie gorzej. Sama Atalanta Bergamo może rozważyć rozstanie ze swoim zawodnikiem, ponieważ w tyłach ma wiele ciekawych opcji. Czas jednak pokaże, czy Iworyjczyk dołączy do Newcastle United.

Odilon Kossounou w trwającej kampanii rozegrał 24 spotkania w koszulce Atalanty Bergamo. Defensor ma na koncie jedno trafienie. Udało mu się wpisać na listę strzelców w rywalizacji ligowej przeciwko Fiorentinie.

POLECAMY TAKŻE