Stuttgart rozpoczyna letnie okienko. Pierwszy transfer potwierdzony

VfB Stuttgart dokonało pierwszego wzmocnienia na przyszły sezon. Claus Vogt i spółka postanowili skorzystać z opcji wykupu Leonidasa Stergiou z FC St. Gallen. Niemcy zapłacili za 22-latka zaledwie dwa miliony euro.

Leonidas Stergiou
Obserwuj nas w
dpa picture alliance / Alamy Na zdjęciu: Leonidas Stergiou

Oficjalnie: Leonidas Stergiou na stałe w Stuttgarcie

Jednym z największych zaskoczeń zbliżającego się ku końcowi sezonu Bundesligi jest VfB Stuttgart. Przed rokiem nikt nie stawiał na drużynę Sebastiana Hoenessa, że przed ostatnią kolejką będzie zajmowała trzecią lokatę. „Szwaby” zagwarantowały sobie już awans do Ligi Mistrzów, a władze klubu właśnie dopięły pierwsze wzmocnienie na przyszłą kampanię.

POLECAMY TAKŻE

VfB Stuttgart za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz oficjalnej strony klubowej przekazał kibicom dobrą wiadomość. Klub z Mercedes-Benz Arena potwierdził wykup Leonidasa Stergiou z FC St. Gallen. Definitywny transfer Szwajcara nie obciążył mocno budżetu klubu, bowiem kosztował zaledwie dwa miliony euro.

Leonidas Stergiou trafił do Stuttgartu latem zeszłego roku w ramach wypożyczenia. Szwajcarski defensor długo musiał czekać na szansę regularnej gry w wyjściowym składzie. Od początku kwietnia Sebastian Hoeness korzystał z usług 22-latka w każdym spotkaniu. Zawodnik w tym czasie udowodnił, że nieprzypadkowo zasłużył na miejsce w pierwszej jedenastce.

Młody obrońca w obecnie trwającej kampanii rozegrał 18 spotkań w koszulce VfB Stuttgart, w tym 15-krotnie wystąpił na boiskach Bundesligi. Leonidas Stergiou zdołał nawet raz wpisać się na listę strzelców. A miało to miejsce na początku maja w rywalizacji przeciwko Bayernowi Monachium, którą jego drużyna zwyciężyła 3:1.

Sprawdź także: Chelsea rzuca rękawice Bayernowi. Chodzi o reprezentanta Niemiec

Komentarze